fbpx
Close

Itaalias jätkav Henri Drell uuest peatreenerist: kohe näha, et on tasemel mees

Avatar
-Henri Drell ja Pesaro korvpallimeeskond | Foto: Victoria Libertas Pesaro Basket Facebook

Eesti korvpallikoondislane Henri Drell alustab algavat korvpallihooaega Itaalia kõrgliigaklubis Pesaro, kus 20-aastane eestlane mängis ka mullu. Kuigi eelmine hooaeg ei läinud nii Pesarol kui Drellil soovitud rada pidi, säilitas tiim koroonaviiruse tõttu koha kõrgliigas ja on uueks hooajaks komplekteerinud oluliselt tugevama võistkonna.

“Hetkeseisuga olen jäämas Pesarosse. Ameerikas ei paista asjad paremaks minemas ja draft combine (draftieelne üritus, kus mängijad saavad klubidele ennast näidata – toim.) toimub sel ajal, kui mul on Itaalias superkarikamängud,” rääkis Drell Korvpall24.ee portaalile.

Pesaro palkas uueks hooajaks peatreeneriks tunnustatud horvaadi Jasmin Repeša, kes kuuekordne Horvaatia ning kahekordne Türgi ja Itaalia meister. “Trennid on sujunud väga hästi, Repeša küll õiendab, kuid suhtub minusse väga hästi,” muigas Drell. “Kohe näha, et on tasemel mees.”

Eestlase sõnul on tänavu Pesaro komplekteeritud oluliselt tugevamana kui mullune vaid ühe võidu teeninud koosseis. “Meil on (Carlos) Delfino, paar kogenud Itaalia koondise meest (Ariel Filloy ja Matteo Tambone – toim.) ja Eurocupi kogemusega mängumehed. Eelmine aasta oli ka minust nooremaid satsis, nüüd mina kõige noorem,” rääkis Drell.

Ameeriklastest on Pesaroga liitunud endine Siim-Sander Vene meeskonnakaslane Varesest, keskmängija Tyler Cain, Prantsusmaa kõrgliigast tulnud mängujuht Justin Robinson ja Hispaania kõrgliigast Itaaliasse liikunud tagamees Frantz Massenat.

“Praeguses kontrollmängudes olin algviisikumees, aga ma ei tea, kuidas see hooaja sees saab olema,” vastas Drell oma võimaliku rolli kohta. Ta lisas: “Aga kuna Repeša on tuntud noorte treener ja tema alt on läinud mitmeid mehi NBA-sse ja Euroliigasse, siis arvan, et ta laseb ka mind peale.”

Drell on enda võimalikust rollist Repešaga ka rääkinud ning tema sõnul on treeneri visioon huvitav kuid harjumatu. Täpsemalt ei tahtnud Drell seda teemat avada ja soovis jätta detailid tema ja peatreeneri vahele.

Kolm nädalat koos Pesaroga treeninud Drell pole veel 100-protsendiliselt kindel, kas võtab oma nime tänavu koroonaviiruse tõttu edasi lükatud NBA draftist maha või mitte. “Kõik oleneb. Kuidas hooaja algus hakkab minema ja kas saan draft combine’ile minna.”

Pesaro on juba pidanud kinniseid kontrollmänge ning kolmapäeval peaks olema esimene rohkem ametlikum sõpruskohtumine. Superkarikaturniiri alustatakse 3. septembril ning 5. septembril on Eesti korvpallisõprade jaoks magus vastasseis, kui Pesaro mängib Kaspar Treieri kodumeeskonna Sassari Dinamoga.

Let’s Basket 💪🏀
#RitiroVL Prosciutto di Carpegna

Posted by Victoria Libertas Pesaro Basket on Kolmapäev, 26. august 2020

scroll to top
Inline
Inline