fbpx
Close

Pesaro palkas nimeka peatreeneri; Henri Drell: peaks hea treener olema

Avatar
-Jasmin Repeša | Foto: Valery Sharifulin/TASS/Scanpix

Eelmisel hooajal Henri Drelli koduklubiks olnud Itaalia kõrgliiga (Serie A) sats VL Pesaro palkas peatreeneriks teeneka horvaadi Jasmin Repeša. Oodatakse, et just peatreenerivahetus annab lõppenud hooajal Itaalia kõrgliigas kindlalt viimasel kohal paiknenud klubile järgmiseks hooajaks uue hingamise. 

Drell sai lõppenud hooajal Itaalia kõrgliiga (Seria A) klubis VL Pesaros nii vähe mänguaega, et õiget rütmi lõpuks ei leidnudki. Keskmiselt tõi pallur 17,1 minutiga 4,7 punkti, võttis 2,1 lauapalli ja andis 1,1 korvisöötu mängus. Kusjuures visketabavus väljakult jäi 35,1% ning neist kolmesed 23,5%. Suhted toonase peatreeneriga polnud kiita ning viimati oli Drell kindel, et Itaalias samas klubis kindlasti ei jätka.

Repeša on juhendanud selliseid korvpalli tipptiime nagu Treviso Benetton (2010-2011), Malaga Unicaja (2012-2013), Emporio Armani Milanot (2015-2017) ning Horvaatia koondist (2012-2014). Tiitlivõitegi on mehel omajagu: Horvaatia liiga kuuekordne meister, Itaalia liiga kahekordne meister, Türgi liiga kahekordne meister jpm.

Korvpall24.ee võttis Drelliga ühendust, et uurida, kas Repeša liitumine võiks kuidagi mõjutada tema otsust seoses Pesaro klubiga. “Ei tea veel, aga Repeša peaks hea treener olema,” vastas 20-aastane ja 204 cm pikkune Eesti koondislane. Mees tunnistas ka seda, et klubiga on ta suvisel ajal kontaktis olnud ja itaallased tahavad teda Pesarosse tagasi tuua.

Drelli sõnul oleneb tema lähitulevik palju koroonaviirusest: “Kui see USA-s rahulikumaks tõmbab, siis on plaan ikka sinna minna.” Ennenägematu haiguspuhangu tõttu on tänavune NBA draft lükatud alles oktoobrisse, mis tähendab, et Drellil peaks selleks ajaks otsused tehtud olema, kas jääda lootma NBA kaardile või siduda ennast mõne Euroopa tiimiga.

Kuigi Drell on veel Pesaro lepinguga seotud, siis noore eestlase sõnul saaksid osapooled vajadusel kõiki rahuldavale kokkuleppele. Küsimuse peale, kas talle on suvel tulnud ka mõni arvestatav pakkumine, vastas Drell lühidalt: “Seda ma ei taha kommenteerida.” Otsustamisega on tema hinnangul veel aega: “Mul pole vahet millal (asjad juhtuma hakkavad), peamine, et õige asi tuleks.”

Vahepeal Eesti koondise korvpallikodus treeninud Drell on hetkel jätkanud tööd väiksemas ringis. “Hetkel pole korvpallikodus käinud ja teen oma tiimiga trenni. Puhkust siin mingil juhul pole.”

scroll to top
Inline
Inline