fbpx
Close

Itaalias tippseltskonda nautiv Kaspar Treier: kõik on läinud loogilist rada pidi

-Kaspar Treier | Foto: Dinamo Sassari Facebook

-Kaspar Treier | Foto: Dinamo Sassari Facebook

Korvpallipodcastis “Mängumehed” võtsid saatejuhid Siim Raudla, Kristo Saage ja Priit Vene sel korral ühenduse otse Itaaliasse, kus sealses kõrgliigas on korralikult kanda kinnitanud mõneti siinmail isegi radari alt lennanud noor ääremängija Kaspar Treier. 21-aastase ja 2-meetrise Treieriga räägiti nii tema koduklubi Sassari Dinamo euromängudest, koondise esindamisest kui ka välismaal läbilöömisest üldiselt.

“Hetkel hooaja üle nuriseda ei saa, kõik on läinud väga hästi. FIBA Meistrite liigas saime edasipääsu kätte ja Itaalia liigas on samuti seisud head,” sõnas Treier rahulolevalt. “Viimane mäng eurosarjas türklaste Galatasarayga oli päris närviline. Lootsime küll, et Tenerife võidab kindlalt Bakken Bearsi ära, kuid seda ei juhtunud. Lõpuks ei pidanud siiski teiste peale lootma ja tegime ise asja ära.”

Meistrite liiga A-alagrupist pääses Sassari edasi nelja võidu ja kahe kaotusega koos sama skoori peale jäänud hispaanlaste Tenerifega. L-vahegrupis on Sassarit ees ootamas hispaanlaste Zaragoza, sakslaste Bamberg ja tšehhide Nymburk.

Enda teekonnast rääkis juba 15-aastaselt saapamaale siirdunud noormees positiivsel toonil: “Arvan, et minu teekond Itaalias on läinud üpris hästi. Ainus tagasilöök oli eelmise aasta Avellino kõrgliigast välja kukkumine. Samas oli see võibolla isegi hea, sain ühe hooaja veel aste madalamal mängida ja olin seetõttu sel hooajal kõrgliigaks paremini valmis. Olen tee Serie B-st kuni Serie A-ni läbi teinud ja kõik on läinud loogilist rada pidi.”

Itaalia kõrgliigat ja esiliigat on Treieri sõnul keeruline võrrelda. “Praegu hinnates on tasemevahe üsna suur, kuid hooaja alguses see nii ei tundunud. Eks ma olen ka ise vähe paremaks läinud ning tunnen end väljakul mugavamalt, kuna võistkonnakaaslased kõrval on samuti kõrgema tasemega,” selgitas eestlane.

Tänavuse hooaja eel sai Treier klubivalikuga kiirelt ühele poole, kuna tipptiim tuli varakult talle väga korraliku plaaniga kosja: “Sel suvel oli lihtne, Sassari oli esimene, kes minu kohta uuris. Ei hakanudki rohkem mõtlema ja otsustasime kohe pakkumise vastu võtta. Sassariga seob mind kolmeaastane leping ja olin nendes niivõrd kindel, kuna neil on minu arenguks selge visioon.”

Peatreener Gianmarco Pozzecco ootab Treieri sõnul temalt tuleviku plaanis “number kolme” positsioonil mängimist. Enamuse ajast on eestlane seni Itaalias olnud “number neli” ehk suur äär, kuid Sassari loots on võtnud plaani temast vormida väikese ääre. “Pozzeccole meeldib väga korvialune mäng. “Number kolme” peal mängib meil hetkel lisaks minule ameeriklane Jason Burnell, kel meeldib veel rohkem selg korvi poole mängida. Peatreener tahab, et kõik mängijad positsioonidel 3-5 oleksid võimelised selg ees korvi poole mängima.”

Sassari juhendaja stiil on teha päevas üks treeningkord. Treieri sõnul alustatakse kas ÜKE või viskamisega ning seejärel tehakse meeskondlik pallitrenn sinna otsa. “Ta tahab sellist n-ö Euroliiga meeskonna süsteemi kopeerida. Algselt soovis ta teha ka hommikusöögi kogu meeskonnaga koos, aga koroona tõmbas sellele kriipsu peale. Kogu treeningu pikkus tuleb seeläbi umbes 3-4 tundi,” sõnas Tartus sündinud mängumees.

Sassari on lisaks edasipääsule eurosarjas kenasti kulgenud ka koduses liigas, kus 11 võidu ja 5 kaotusega hoitakse hetkel kolmandat positsiooni. “Ei oskagi öelda, kas senine edu on olnud oodatav, kuid kindlasti teame, et suudame sel tasemel hästi mängida. Mulle meeldib sel hooajal, et võtame mängu korraga ja ei vaata väga palju ettepoole. Järgmine eesmärk on karikavõistluste kaheksa parema turniiril (Copa Italia – toim.) võimalikult hästi esineda. Seal tuleb võtta mäng korraga, kuna kõik oleneb ühest mängust ja kehva esituse korral ootab kiire kojusõit.”

Kõige tugevamaks konkurendiks on Itaalias neil loomulikult Euroliigas hetkel Barcelona ja Moskva CSKA järel koguni kolmandal kohal paiknev Milano. “Nende meeskonnast rääkides, siis neil on koosseisus 15 mängijat, kellest kolm peavad koguaeg kõrvale jääma. Ja need pole mingid noored kutid, nagu enamikes teistes Itaalia meeskondades, vaid vahel isegi kogenud välismängijad. Samuti on neil väga kogenud ja hea treener, mistõttu nad näitavad ka Euroliigas head minekut.”

Viimase küsimusena soovisid “Mängumehed” teada, kas Treier on liitumas ka Venemaale otsustavaid EM-valikkohtumisi pidama sõitva Eesti rahvuskoondisega. “Tänase päeva seisuga olen liitumas ka koondisega. Loodame, et paari järgneva nädalaga midagi halba ei juhtu ja olen Venemaal platsil,” kinnitas Treier suurepärast infot.

Kuula “Mängumehed” 22. osa:

scroll to top