Veideman viskas kaotusmängus Saksamaa rekordmeistri vastu kahekohalise punktisumma

-Rain Veideman | Foto: imago images/foto2press/Scanpix

Eesti koondislase Rain Veidemani koduklubi Rostocki Seawolves kaotas Saksamaa esiliigas teise mängu järjest, kui jäi võõral väljakul 82:95 alla Leverkuseni Bayer Giantsile.

Rostock pääses alustuseks 11:3 juhtima, ent kaotas avaveerandi 18:19 ja poolaja 35:42. Kolmanda veerandi lõpuks kärises kaotusseis juba 16 punktile, 53:69. Rostocki peatreener Dirk Bauermann teenis viimase veerandi alguses kaks tehnilist viga ja saadeti saalist minema.

Taas Rostocki algviisikusse kuulunud Veideman viibis platsil 17 ja pool minutit. Eestlane viskas 10 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 0/2, vabavisked 2/2), võttis kaks lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, kaotas korra palli ning langes viimase veerandi alguses viie veaga pingile.

Rostock pidi taas hakkama saama meeskonna liidri Behnam Yakhchalita, kes kolm nädalat tagasi liigamängus jalga vigastas. Kaotajate parim oli 18 punkti visanud Brad Loesing, kes võttis lisaks üheksa lauapalli ja andis viis korvisöötu. Üleplatsimeheks kerkis J.J. Mann, kes viskas Leverkuseni kasuks 24 punkti, noppis kaheksa lauapalli ja andis ühe korvisöödu.

Leverkusen on kõigi aegade edukaim Saksamaa korvpalliklubi, olles tulnud 14 korral riigi meistriks ja 10 korral karikavõitjaks. 2008. aastal vähendas aga klubi suursponsor, ravimihiid Bayer järsult meeskonnale makstavat toetust ning Leverkusen oli sunnitud kõrgliigast lahkuma. Aastatel 2004-2006 kuulus Leverkuseni tiimi ridadesse ka Kristjan Kangur.

Veidemani meeskonnale oli see 11 võidu kõrval viiendaks kaotuseks. Liigatabelis püsib Rostock 22 punktiga endiselt esikohal, kuid eestlase klubi on konkurentidega võrreldes pidanud rohkem mänge. Seitsme kaotuse kõrvale hooaja üheksanda võidu saanud Leverkusen hoiab 18 punktiga viiendat kohta.

Selle hooaja esimese omavahelise kohtumise võitis Rostock 86:83.