fbpx
Close

Jaakson U18 koondisest: konkurents on kõva igale positsioonile

-Mark-Andreas Jaakson ja Mikk Jurkatamm | Foto: Siim Semiskar

-Mark-Andreas Jaakson ja Mikk Jurkatamm | Foto: Siim Semiskar

Juuni viimastel ja juuli esimestel päevadel mängis Eesti U18 koondis Soomes peetud Põhjamaade meistrivõistlustel viis kohtumist, võitis neist neli ja sai esikoha.

Koondise statistiliseks liidriks kerkis lõppenud hooaja teise poole Tšehhi korvpalliakadeemias GBA kogemusi hankinud kahemeetrine tagamees Mark-Andreas Jaakson, kes viie matšiga kogus keskmiselt 24 minutit, 14,2 punkti, 4,4 lauapalli, 1,8 korvisöötu ja 1,0 vaheltlõiget.

“Tahtsin teadlikult mängu rohkem enda peale võtta,” sõnas Jaakson mõned päevad pärast naasmist Korvpall24.ee portaalile. “Enam-vähem jäin endaga rahule ka, kuigi oleks saanud kohati teha paremaid lahendusi nii kaitses kui rünnakul. Aga ergutasin tiimi ning proovisin enda energiat edasi anda. Selle poolega jäin rahule.”

“Turniir ise oli üsna hea tasemega ning aitas meile võistkonnana palju kaasa. Meile näidati ära nõrgad kohad, mida edasi peame lihvima,” lisas tagamängija.

Eesti U18 koondis mängib tänavu suvel B-divisjoni EM-finaalturniiril, mis algab Skopjes 27. juulil. B-alagrupis ollakse koos Belgia, Ungari, Gruusia, Austria ja Aserbaidžaani meeskondadega.

Pärast turniiri Soomes on koondis laagris, kus lisandusid mitmed välismaal pallinud noored, kes tõstavad tiimi taset ning suurendavad konkurentsi koondisekohtade nimel.

“Paikuse laagrisse tulid juurde Kirill Koršunov, Henri Drell ja Mikk Jurkatamm. Kindlasti need mehed annavad meile palju juurde. Rollid pole meeskonnas kaugeltki veel paika loksunud, sest, meil on siin kõva konkurents peaaegu igale positsioonile,” kinnitas Jaakson lõpetuseks.

scroll to top