fbpx
Close

Marten Maide: toon U18 koondisesse USA agressiivset ja teravat mängustiili

-Marten Maide | Foto: Jonathan Aguallo (@aguallostudios)

-Marten Maide | Foto: Jonathan Aguallo (@aguallostudios)

Eesti U18 koondis mängis juuni lõpus ja juuli alguses Soomes toimunud Nordic Cupil, kus nelja võidu ja ühe kaotusega võeti võõrustajate ees esikoht. Koondises on ka aastaid USA-s pallinud Marten Maide, kelle hetketasemest enamikul Eesti korvpallisõpradel aimu ei ole.

“Turniir läks meil minu arvates päris hästi. Iga mäng hakkasime tiimina üha rohkem klappima ning kokkumäng sujus aina paremini,” kommenteeris Maide mõned päevad pärast turniiri Korvpall24.ee portaalile.

194 cm pikkune tagamees kogus Soomes viie mänguga keskmiselt 20,5 minutit, 10,6 punkti, 6,0 lauapalli, 1,8 korvisöötu ja 1,2 vaheltlõiget. Noormees oli hädas kahepunktivisete tabavusega (vaid 25,0%), kuid sellevõrra paremini kukkusid sisse kaugvisked (keskmiselt 1,4 tabatud kolmest mängust, 43,8-protsendiliselt).

“Enda esitusega jäin üpris rahule, kuigi on mitmeid elemente, kus oleksin võinud parem olla,” sõnas Maide. Kui küsisime, mida ta oma ookeanitaguse mängustiiliga koondisele juurde annab, siis vastas tagamees: “Ma olen rünnakul üpris agressiivne, loon teistele olukordi jne. USA-s mängitakse kiiret ja teravat mängu, seega ilmselt seda saan pakkuda.”

“Euroopas harrastatakse rohkem tiimitööd ning tehakse rohkem liikumisi, kui USA-s ning meie koondise tugevusteks on kindlasti viskamine ning üldse individuaalne meisterlikkus. Kindlasti peab nägema vaeva kaitses ning liikumiste täideviimisega. Ka lauavõitluses võiksime paremad olla,” analüüsis Maide.

Koondisega liitusid pärast Soome turniiri veel ka Kirill Koršunov, Henri Drell ja Mikk Jurkatamm ning see lisab maide sõnul sisemist konkurentsi ainult juurde: “Konkurents saab olema tõesti tihe, kus igas trennis peab endast kõik andma ja näitama, et sa kuulud platsile.”

Eesti U18 koondis mängib tänavu suvel B-divisjoni EM-finaalturniiril, mis algab Skopjes 27. juulil. B-alagrupis ollakse koos Belgia, Ungari, Gruusia, Austria ja Aserbaidžaani meeskondadega.

scroll to top