fbpx
Close

Tiit Sokk jätkab Eesti koondise peatreenerina MM-kvalifikatsiooniturniiri lõpuni

-Tiit Sokk | Foto: Siim Semiskar

-Tiit Sokk | Foto: Siim Semiskar

Eesti Korvpalliliidu juhatus kinnitas esmaspäeval meeste rahvuskoondise peatreeneriks 2019. aasta MM-kvalifikatsiooniturniiri lõpuni Tiit Soku.

“Otsus Tiidu jätkamise kohta oli üksmeelne ja loogiline,” sõnas EKL-i president Jaak Salumets Basket.ee vahendusel. “Ta tüüris meeskonna MM-tsükli teise ringi, andes mängijatele võimaluse ennast kõrgemal tasemel näidata, tõestada.”

Tiit Sokk ise lausus lühidalt: “Oleme seda MM-tsüklit siin mitmes jaos ja erinevate meestega mänginud, aga teine ring läheb lahti juba septembris. Hea on, et ei pea sõitvalt laevalt maha hüppama, töö tuleb lõpule viia. Eks siis näeb, mis edasi saab.”

53-aastane Tiit Sokk on olnud meeste koondise peatreener 2004-2007 ning uuesti alates 2009. aastast tänaseni. Hetkel püsib Eesti FIBA jooksvas edetabelis maailmas 47. kohal, Euroopas oleme me 27. korvpalliriik.

2019. aasta kvalifikatsioonimängud jätkuvad juba septembris kohtumistega Saksamaa ja Serbia vastu. Eesti kuulub II ringi L-gruppi koos Saksamaa, Kreeka (mõlema saldo 6-0), Serbia (4-2), Iisraeli (3-3) ja Gruusiaga (2-4). Ka Eestil on kirjas 2-4.

scroll to top