Jaaksoni ja Konontšuki koduklubi lõpetas põhiturniiri kolme järjestikuse võiduga

-Mark Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

Tšehhis, Get Better Academy Europe meeskonnas mängivate Eesti noormängijate Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki jaoks lõppes laupäeval kohaliku esiliiga põhiturniir. Käesoleval nädalal pidas GBA Tšehhi esiliigas kolm kohtumist, kõik kolm vastast alistati, keskmiselt koguni 22-punktilise paremusega.

Teisipäeval toimunud võõrsilmängus alistati Sokol Prazsky 95:65 (24:23, 16:11, 18:19, 37:12). Algviisikus kohtumist  alustanud Mark-Andreas Jaakson teenis mänguaega 26 minutit, viskas 6 punkti (kahesed 2/7, kolmesed 0/2), võttis 4 lauapalli, jagas 3 tulemuslikku söötu, tegi ühe pallikaotuse ning ühe isikliku vea. Artur Konontšuk kohtumiseks meeskonna koosseisu ei kuulunud. Mängu parimaks tõusis 19 punktiga GBA mängija Tomaš Mikyska.

Reedel võõrustati Slavoj Litomerice meeskonda, võit võeti tulemusega 90:71 (30:10, 18:21, 25:18, 17:22)Vahetusmängijate pingilt kohtumist alustanud Konontšuk teenis mänguaega 12 minutit, viskas selle ajaga 11 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 2/5, vabavisked 5/6), noppis ühe lauapalli, jagas ühe korvisöödu, tegi ühe vaheltlõike ja 3 isiklikku viga. Algviisikus alustanud Jaakson teenis mänguaega 28 minutit, viskas selle ajaga 3 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/3, vabavisked 1/2), korjas 4 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, pani ühe kulbi, tegi ühe vaheltlõike ning ühe isikliku vea. Kohtumise parimaks kerkis 14 minutiga 100% visketäpsusega 19 punkti visanud Seikou Sisoho Jawar.

Laupäeval alistati võõrsilmängus Sokol Vyšehrad 83:66 (21:17, 20:13, 19:16, 23:20). Algviisikus kohtumist alustanud Jaakson kerkis oma meeskonna parimaks, visates 33 minutiga 20 punkti (kahesed 5/11, kolmesed 1/4, vabavisked 7/8), eestlase arvele kanti ka 3 lauapalli, 2 korvisöötu, 2 vaheltlõiget ja üks isiklik viga. Pingilt mängu alustanud Konontšuk kogus 23 minutiga 9 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 2/3, vabavisked 1/2), 5 lauapalli, 2 söötu, 2 vaheltlõiget, ühe viskeblokeeringu ja ühe isikliku vea. Mängu parimaks kerkis Roman Radovskii 25 punktiga.

Põhiturniiriga 8 võitu ja 10 kaotust kogunud GBA tõusis jooksvas liigatabelis 3. kohale, lõplik tabelikoht selgub järgmise nädala lõpus, kui konkurendid oma viimase vooru kohtumised peavad.