NCAA-s oli eestlaste kodumeeskondade jaoks must päev

-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

Kui Eesti aja järgi laupäeva õhtul said USA üliõpilasliigas NCAA kaotuse Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina, siis läinud öösel pidid allajäämist tunnistama ka Matthias Tassi, Taavi Jurkatamme ning Carlos Jürgensi kodumeeskonnad.

Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels said teise kaotuse järjest, kui koduväljakul jäädi lisaajal 77:84 alla Pepperdine Wavesile.

Esimese 14 mänguminuti järel oli seis 29:23 kodumeeskonna kasuks, kuid Pepperdine lõpetas avapoolaja 9:2 spurdiga ja Saint Mary’s läks vaheajale 31:32 kaotusseisus. 9 minutit enne normaalaja lõppu jäi Saint Mary’s 9 punktiga taha (50:59), kuid tuli Tassi ja Malik Fittsi resultatiivse tegutsemise toel mängu tagasi. Jätkus punkt-punkti heitlus ning normaalaja lõppedes seisid tablool viiginumbrid 69:69. Lisaajal kallutas Pepperdine eksimatult tabades 11 punkti visanud Colbey Rossi toel mängu lõplikult enda kasuks.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Tass veetis väljakul kokku 23 minutit, mille jooksul viskas ta 8 punkti (kahesed 3/4, vabavisked 2/4) ning võttis 4 lauapalli (kõik ründelauast). Lisaks blokeeris ta ühe vastaste pealeviske, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi ühe pallikaotuse ning 3 isiklikku viga.

Lääneranniku konverentsis 4 võidu kõrvale 3. kaotuse saanud Saint Mary’s langes tabelis koha võrra ja asub nüüd 5. positsioonil. Koos konverentsiväliste mängudega on meeskonnal nüüd kirjas 13 võitu ja 9 kaotust.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sai oma konverentsis teise kaotuse, kui võõrsil jäädi tulemusega 63:67 jäädi alla San Diego Torerosele.

San Francisco alustas mängu hästi ja võitis avapoolaja 32:21. Teisel poolajal haaras initsiatiivi aga San Diego, kes kustutas vahepeal 14-punktiliseks kasvanud kaotusseisu ning pääses 9.18 enne mängu lõppu 2 silmaga juhtima. Kehva visketabavust (väljakult visked kokkuvõttes 21/61 ehk 34,4%) näidanud San Francisco võitles lõpuni, kuid viimase 8 minuti jooksul enam kaotusseisust välja tulla ei suudetud.

Jurkatamm pääses vahetusest platsile 8 minutiks, mille jooksul viskas mööda 2 kahepunktiviset, hankis ühe lauapalli, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi ühe pallikaotuse ning 2 isiklikku viga.

San Francisco jätkab lääneranniku konverentsis 5 võidu ja 2 kaotusega 2. kohal, kogu hooaja saldo on meeskonnal nüüd 17 võitu ja 4 kaotust.

Carlos Jürgens ja Oral Roberts Golden Eagles pidid koduväljakul alla vanduma North Dakota State Bisonile 57:67.

Oral Roberts kaotas korvidevaese avapoolaja 24:27 ning tasavägine mäng jätkus ka teise mängupoole alguses. Veel 5 minutit enne kohtumise lõppu olid tablool viiginumbrid 52:52, kuid North Dakota State lõpetas mängu 15:5 spurdiga ja kodumeeskond teenis teise järjestikuse kaotuse. Oral Robertsi poolelt ei teinud taaskord kaasa vigastatud tähtmängija Emmanuel Nzekwesi.

Vahetusest sekkunud Jürgens 14 mänguminuti jooksul ühtegi pealeviset ei teinud, kuid võttis ühe lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu.

Oral Roberts jätkab oma konverentsis (Summit League) 4 võidu ja 4 kaotusega ning langes koha võrra 5. positsioonile. Hooaja üldskoor on meeskonnal nüüd 8 võitu ja 15 kaotust.