fbpx
Close

Janne Pulk: kedagi väga ei huvita, kas sa olid U14 vanuses Eesti meister või mitte

-Janne Pulk | Foto: Siim Semiskar

-Janne Pulk | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpall peab tänavusel aastal oma 100. juubelit ning selle auks ilmub erilehel Korvpall100.ee aasta jooksul 100 intervjuud erinevate inimestega korvpalli seest ja ümbert. Eesti naiste koondise uuema generatsiooni lippu on kõrgel hoidmas 20-aastane tagamängija Janne Pulk, kes oma esimesel profiaastal tegi korraliku hooaja Saksamaa kõrgliigas.

Pikemas intervjuus puudutasime neiuga ka Eesti naiste korvpalli kitsaskohti nagu näiteks küsimus, miks väga paljud andekad naiskorvpallurid ei jõuagi täiskasvanute tasemele välja. Pulk ohkas küsimust kuuldes sügavalt: “Seda küsimust ma ootasin.”

Pärast lühikest mõttepausi vastas neiu: “On neid, kes tahavad rohkem õppimisele keskenduda, mis on täiesti okei. Aga päris suurt rolli mängib minu arvates see, et treenerid keskenduvad liiga palju neile, kes teevad skoori ja on võistkonnale antud momendil kasulikumad. Mõeldakse rohkem praeguste tulemuste peale, mitte sellele, mis tulevikus võiks juhtuda. Aga keegi tüdrukutest pole nõus ainult treenima, kõik tahavad ju tunda ka võistlushasarti. Lõpuks ollakse valiku ees, et mis ma niisama trennis käin, kui ma võistelda ei saa, parem tulen ära.”

Pulk ütles värskendava avameelsusega välja tõe, millele osad treenerid kahtlemata väga jõuliselt vastu on: “Kedagi väga ei huvita, kas sa olid U14 vanuses Eesti meister või mitte. See ei anna tulevikuks midagi juurde.” Need sõnad on seda kaalukamad, kuna need tulevad profimängija suust, kes hiljuti noorteklassist välja kasvanud ja jõudnud sinna, kuhu viimastel kümnenditel vähesed Eesti naiskorvpallurid küündinud – tugevasse välisliigasse.

Eesti tüdrukute korvpallis on määrava tähtsusega see, et ala kandepind laieneks. “Mina usun, et esmalt peaks treenerid ise peeglisse vaatama ja küsima, mis nende jaoks tähtis on. Kui kõige olulisem ongi kuni U18 vanuseklassini Eesti meistriks tulemine, siis ilmselgelt ei hakka midagi teistmoodi juhtuma. Aga, kui hakatakse laiema pildi nimel tööd tegema ja mõtlema, mis tüdrukutest pärast U18 vanust edasi saab, siis…” jättis Pulk lause lõpetamata.

Loe täispikka intervjuud siit: INTERVJUU | Janne Pulk näeb rahvusnaiskonda tulevikus EM-il: miks ei peaks see võimalik olema?

scroll to top