fbpx
Close

Janne Schasmin: eesmärk on Eesti naiste korvpallikoondis saada professionaalsemaks

-Janne Rits ja Eesti naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Janne Rits ja Eesti naiste korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondis peab 14. ja 15. augustil Paide E-Piim Spordihallis kaks maavõistlusmängu Soome naiskonnaga.

Järgmised tähtsad mängud seisavad naiskonnal ees novembris, kui 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooni viimastes mängudes minnakse kodusaalis vastamisi Valgevenega (17.11) ja võõrsil Poolaga (21.11). Mängud põhjanaabrite vastu saavad olema vahekontrolliks ja kokkumängu häälestamiseks. Ühtlasi on kohtumised 11.-16. augustini toimuva koondise laagri osa.

Koondise peatreener Janne Schasmin sõnas Basket.ee-le, et Soomega on käsil hea ja pikaajaline koostöö. Järgmisel nädalal toimuvad mängud on peatreeneri hinnangul hea võimalus mängida koos nendel mängijatel, kes sõidavad peagi välismaale klubide juurde: „Kaasa saab teha ka Kadri-Ann Lass, kes varasemalt pole saanud koondise laagritest osa võtta. Kaasa ei saa teha Merike Anderson, kes sõitis juba koduklubi juurde ja Anna Gret Asi, kes asub U16 koondises mängima Euroopa meistrivõistlustel.“

Alates juunikuust on naiskoondislased treeninud individuaalsete kavade järgi ning mõõduvõtud põhjanaabrite vastu saavad Schasmini sõnul olema naiste tööle tagasisideks. „Ühelt poolt on naistel vaja kokku mängida ning teiselt poolt näen peatreenerina ära, millist tööd keegi endaga suvisel perioodil teinud on.“

Schasmini sõnul on naiste koondise järgmiseks suureks eesmärgiks saada füüsiliselt kiireks ja professionaalse suhtumisega tiimiks. „Palusin mängijatel ka kirja panna, mis nende jaoks üldse tähendab olla professionaalne sportlane. Peame olema mõtte ja tähelepanuga kohal nii trennis kui mängudes, kasutame üksteist arendavat suhtlemist ja konstruktiivset kriitikat. Mängijate areng peab olema järjepidev – seame eesmärke, tegutseme nende suunal ja analüüsime enda arengut süsteemselt. Pöörame ka suuremat tähelepanu enda toitumisele ning keha eest hoolitsemisele,“ võttis Schasmin põhilised punktid kokku.

Esimene kohtumine 14. augustil algab kell 19.00 ja päev hiljem, 15. augustil kell 11.00. Pileteid saab soetada kohapealt.

scroll to top