fbpx
Close

Eesti meeste korvpallikoondis kohtub kontrollmängudes Belgiaga Tartus ja Rakveres

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Septembris maailmameistrivõistluste valikmängude otsustavat kvalifikatsiooniringi alustav Eesti korvpallikoondis kohtub kontrollmängus Belgia rahvusmeeskonnaga 6. septembril kell 19.00 Tartus ja päev hiljem samal ajal Rakveres, vahendab Basket.ee.

Belgaste jaoks lõppes MM-valikturniir esimeses ringis, kui E-alagrupis jäädi ühe võidu ja viie kaotusega viimasele, neljandale kohale. Vastasteks olid Prantsusmaa, Venemaa ning Bosnia ja Hertsegoviina.

Eesti koondise peatreener Tiit Sokk arvas, et koondis vajab hea tasemega kontrollmänge ning kohtumised Belgia vastu seda kindlasti on. „Mul on hea meel, et saame kodupubliku ees tugeva Belgia vastu mängida. Ootame Tartu ja Rakvere inimesi meile kaasa elama,“ lisas Sokk.

Ühtlasi saab tegemist olema ühe esimese mänguga Tartu Ülikooli uues multifunktsionaalses korvpallisaalis. Tartu Ülikooli akadeemilise spordiklubi juhatuse esimehel Harry Lembergil on läheneva korvpallimängu üle hea meel: „Viimati nähti Eesti korvpallikoondist Tartus mängimas 2016. aastal Poola vastu. Tartlastel on nüüd võimalus oma silmaga näha noorenduskuuri läbinud rahvusmeeskonda.“

Rakvere linnapea Marko Tormi arvates on nende kogukonna jaoks väga oluline, et rahvuskoondise mängud jõuaksid taas väge täis linna. „Toetame koondise mängu korraldamist igakülgselt, et seekordne aktsioon ei jääks viimaseks ja järgmist ei peaks ootama mitu aastat. Power Rakveresse!“

Esimene kohtumine valikmängude teises ringis toimub juba 13. septembril koduses Saku Suurhallis kui vastamisi minnakse G-alagrupi täiseduga võitnud Saksamaaga. Kolm päeva hiljem, 16.septembril hakatakse võõral väljakul mõõtu võtma tugeva Serbia koondisega.

Eesti kuulub MM-valikmängude teises ringis L-alagruppi koos juba tuttavate Kreeka ja Iisraeliga, lisandunud on Serbia, Saksamaa ja Gruusia. Alagrupist pääseb edasi kolm paremat, arvesse lähevad ka eelmise ringi tulemused.

scroll to top