Jõesaar ja Bayreuthi “six-pack” pidasid eepilise lahingu, aga sensatsioonist jäi paar sentimeetrit puudu

-Janari Jõesaar | Foto: IMAGO/spfimages/Scanpix

Kuigi me Korvpall24 portaalis enam üksikuid mänge jooksvalt ei kajasta, siis laupäeval peeti Saksmaa kõrgliigas Eesti koondislase Janari Jõesaare osalusel kohtumine millesarnast tippkorvpallis harva näeb ja teeme seetõttu erandi.

Jõesaare koduklubi Bayreuth sõitis neist tabelis ees pool paiknevale BC Göttingenile külla vaid kuue mängukõlbuliku mehega, kellest kõik olid alla kahemeetrised. Vaatamata olematule rotatsioonile jäädi võidust sentimeetrite kaugusele, kui lõpuks Göttingen lisaajal 92:91 (31:17, 18:26, 18:20, 14:18, 11:10) parem oli.

Ilma ühegi tsentri või suure ääreta pallinud Bayreuth jäi kohe kohtumise alguses vastaste surve alla ning esimene veerandaeg kaotati koguni 14 punktiga. Sealt edasi võitis Jõesaare koduklubi aga ülejäänud kolm perioodi ning omas kohtumise normaalaja lõpus ka suurepärast võiduvõimalust.