fbpx
Close

Kas Kerr Kriisa saab NCAA finaalturniiriks jala terveks? Peatreener Lloyd: see on vägagi võimalik

-Kerr Kriisa | Foto: AFP/Scanpix

Arizona ülikooli korvpallimeeskond Wildcats tuli Pac-12 konverentsi meistriks kui finaalis alistati UCLA Bruins 84:76. Kuigi konverentsi tiitel on tiimi jaoks ülimalt magus, siis suur osa jutust käib praegu veerandfinaalis vigastada saanud eestlasest mängujuhi Kerr Kriisa ümber. Kas Kriisa saab NCAA finaalturniiriks terveks ja meeskonda aitama või mitte.

Finaalis UCLA vastu kerkis Arizona poolel edukaimaks sel suvel suure tõenäosusega NBA drafti avaringis valituks osutuv kanadalane Bennedict Mathurin, kes kogus 27 punkti ja 7 resultatiivset söötu. Kriisa positsiooni täitsid kamba peale ära algviisiklased Dalen Terry ja Justin Kier ning vahetusest sekkunud Pelle Larsson.

21-aastane Kriisa sai vigastada konverentsiturniiri veerandfinaalis Stanfordi vastu, mille Arizona võitis 84:80. Kohtumise lõpuhetkedel kaasmängija Christian Koloko jala peale astunud eestlasest mängujuhile jäi kirja 10 punkti ja 5 korvisöötu.

Kuigi Arizona suutis konverentsiturniiri ilma Kriisata võita, siis on nüüd kõik pilgud kannatamatult suunatud Arizona meeskonna poole, et tuleks uudiseid, kas eestlane saab järgmisel nädalal algaval NCAA finaalturniiril kaasa teha. Kõik saavad aru, et USA ülikoolide reitingus esimesel kohal paikneval tiimil on teda hädasti vaja.

Arizona meeskond on kogu NCAA peale mängutempolt neljas meeskond ning resultatiivsete suhtelt pealevisetesse ollakse suisa esimesed. Mõlemad need aspektid algavad mängujuht Kriisast. Eestlase keskmised näitajad on sel hooajal olnud 10,1 punkti ja 4,9 korvisöötu.

“Kerr tähendab meie tiimi jaoks väga palju,” sõnas tiimi parim skooritegija Mathurin. “Ta on algviisiku mängujuht ja annab tiimi edusse kõva panuse. Me mängime hästi, kui ta on olemas. Juhtub see, mis juhtuma peab, aga me väga loodame, et ta naaseb ruttu, kuna meil on teda vaja.”

Tänavusel hooajal peetakse reaalseks, et umbes 8-12 tiimil on võimalus NCAA tiitel võita ning Arizona võiduvõimalused on selles seltskonnas kindlasti pigem eesmises otsas. Aga seda koos mänguvalmis Kerr Kriisaga. Arizona suurimaks miinuseks peetakse vähest kogemust otsustavate mängude faasis ning põhimängujuhi puudumine võimendaks seda vajakajäämist kindlasti oluliselt.

Kuigi Arizona pole ametlikult infot välja andnud, siis tviitis väljaande The Athletic ajakirjanik Seth Davis reedel enda allikatele tuginedes: “Esimesed indikatsioonid Arizonast on, et nad loodavad, et Kriisa saab järgmisel nädalal mängida. Hüppeliigese traumad on keerulised, aga esialgsed märgid on positiivsed. Hoiame pöidlad pihus!”

Sarnase sõnumiga tuli välja ka Arizona peatreener Tommy Lloyd, kes pärast konverentsiturniiri poolfinaali, kus 82:72 mängiti üle Colorado, lausus sõnu valides: “Ma ei usu, et vigastuse tõsidus… Ma arvan, et tema mängimine järgmisel nädalal on vägagi võimalik. Meil on suurepärased taustajõud ja me võtame asja päev-päevalt.” Lloyd kinnitas, et uuringute kohaselt midagi tähtsat katki polnud ning seega tuleb lihtsalt Kriisa jalga võimalikult agressiivselt ravida.

Seda, kui palju meeskond ja fännid eestlast tagasi ootavad, oli näha näiteks poolfinaalis, kus publikule jagati tuhandeid valgeid peapaelu, mis on hooaja jooksul saanud Kriisa firmamärgiks. Nii oligi tribüün valge peapaelaga “Kriisasid” täis, kui eestlasest mängujuht samal ajal kargule toetudes meeskonna pingil istus. Loomulikult peapaelaga!

scroll to top