fbpx
Close

Johanna-Eliise Teder valmistub hooajaks San Francisco asemel hoopis Texases

Avatar
-Johanna-Eliise Teder naiskonnakaaslastega | Foto: @LadyTexansWBB

Eesti korvpallikoondise noorema generatsiooni tagamängija Johanna Eliise Teder mängib uuel hooajal küll USA-s, kuid erinevatel põhjustel veel mitte San Francisco ülikoolis nagu eelmise aasta lõpus välja hõigati. 19-aastane ja 168 cm pikkune neiu teeb algava hooaja kaasa NCJAA tasemel mängivas South Plains College naiskonnas.

“Kool on Texases vaikses kohas, aga korvpall on siin alati hea olnud. Olen juba kuu aega USA-s olnud ja asjad vaikselt korda ajanud. Tulin varem kohale, et suvekooliga alustada,” sõnas Teder Korvpall24.ee portaalile. “Mängin sel aastal NCJAA liigat ehk siis junior college’ite vastu. Reeglid ja ajakava on põhimõtteliselt sarnane NCAA-le.”

Tuleviku kohta lisas ta: “Eesmärk on pigem jääda ülikoolidele silma ja kui tuleb pakkumisi, saan edasi tegutseda. San Francisco on samuti ikkagi võimalus, nad ootavad endiselt mind sinna.”

South Plains College korvpallinaiskonnas on väga rahvusvaheline seltskond ning kõige suurema osakaaluga on prantslannad. Lisaks ameeriklannadele on esindatud ka Hispaania, Tai ja Uus-Meremaa korvpall.

“Prantslannasid on tõesti mitu, on veel ka juurde tulemas, vist viis saab kokku olema lõpuks. Ma täpselt ei tea, miks neid siin koolis nii palju on, aga nad kõik on märkimisväärselt andekad,” kiitis eestlanna oma kaaslasi.

Naiskonna tase ongi tema sõnul hea: “”Meie tiim jõudis eelmisel aastal riigis top8 hulka ja jäid seal napilt alla, seega eeldan, et tase siin päris korralik. Mõned mängijad on siin teist aastat ning üks neiu mängis eelmisel aastal I divisjoni ülikoolis. Seda on juba trennis näha, kellel on kogemus olemas jne. Võrreldes Eestiga võib öelda nii palju, et kui Audenteses mängisin peamiselt naiste vastu, siis siin on kõik omavanused.”

Tartust pärit neiu on viimased aastad õppinud Audentese Spordigümnaasiumis ning esindanud G4S Noorteliiga naiskonda. Mullu kogus ta Eesti-Läti ühisliigas 20 mängu ja keskmiselt veidi alla 22 minutiga 8,5 punkti, 4,1 lauapalli, 4,2 resultatiivset söötu ja 1,9 vaheltlõiget.

Souhern Plains College koolist on tulnud mitu tipptasemel korvpallurit. 1989-91 mängis kaks aastat kooli eest USA üks tituleeritumaid naiskorvpallureid Sheryl Swoopes (neljakordne WNBA meister). NBA-sse on kolledžist pääsenud ühe mängu Golden State’i eest pidanud Renaldo Major ja aastatel 1993-2007 unistusteliigas korraliku rollimängijana vastu pidanud Bo Outlaw.

scroll to top
Inline
Inline