fbpx
Close

Marten Maide esimesed ülikoolikogemused: siin on keeruline mitte edasi areneda!

Avatar
-Marten Maide | Foto: Jonathan Aguallo (@aguallostudios)

Uuel korvpallihooajal on Eesti noorkorvpallurite arv USA üliõpilasliigas oluliselt kasvamas, kui NCAA kõrgemas divisjonis jookseb hetkeseisuga platsile kuus meie mängumeest. Oma debüüthooajale läheb vastu juba aastaid Ameerikas korvpallitarkust omandanud tagamängija Marten Maide, kes loodab tugeva Liberty ülikooliga purjetada hooaja lõpuks finaalturniirile välja.

19-aastane ja ülikooli kodulehel 195-sentimeetrise pikkusega üles antud Maide õppis Carmel Christiani keskkoolis, mis oli North Carolina osariigi üks tugevamaid korvpallikoole. Liberty ülikooli pani Maidele silma peale juba mitu aastat tagasi ning seetõttu ei pidanud eestlane enam viimasel keskkooliaastal oma tuleviku pärast muretsema.

Korvpall24.ee portaal võttis tagamehega ühendust, et uurida, kuidas treeningud Liberty ülikoolis sujuvad ning kas samm tasemes edasi on kuidagi juba endast ka märku andnud.

Kui kaua ülikoolitiimi juures oled olnud ja trenni teinud? Kas õpingud ka juba käivad?

Tiimi juures olen olnud juba kaks kuud ning kaks kuud olen ka siin trenni teinud. Õpingud algasid mul juulis ning kestsid kuni augustini, et koormust vähendada, kui võistlushooaeg algab.

Kuidas esimesed treeningmuljed on? Mis on peamised erinevused võrreldes keskkoolikorvpalliga?

Esimesed muljed on väga head. Mulle meeldib trenni teha ning treeningtingimused on siin suurepärased. Peamiseks erinevuseks on treeningintensiivsus ning harjutuskorrad on paremini organiseeritud. Saali saab ka alati, vahet pole, millal minna. Seega on keeruline mitte edasi areneda.

Kas on midagi ka täiesti teistmoodi, kui Sa eeldasid?

Ausalt öeldes ei ole. Mul oli üpris selge pilt ees, mis mind ees ootab ning olin ennast piisavalt ettevalmistanud.

Mis mulje on jätnud uued meeskonnakaaslased? Kas oskad juba selle lühikese aja peale esile tõsta, kes kujunevad uuel hooajal tiimi liidriteks?

Tiimikaaslased on kõik väga toetavad ning saame hästi läbi. Liidriks tõuseb kindlasti Caleb Homesley. Tema viis nad mullu march madnessi (märtsihullus ehk NCAA finaalturniir – toim.) esimeses ringis võiduni, visates 30 punkti, ning nüüd suvel on ta teinud koos Washington Wizardsi (NBA klubi – toim.) mängijatega palju individuaalseid trenne. Umbes nädal tagasi elas ta koos John Walliga ning tegi koos temaga trenni. See on ka mulle motivatsiooniks, et pürgida samale või isegi paremale tasemele.

Iseloomusta palun ka peatreener Ritchie McKay’d. Mis mees ta tundub olevat ning milline on tema korvpallifilosoofia?

Peatreener on väga tark mees. Ta hoolib oma mängijatest ning jagab alati meile erinevaid õpetusi nii korvpalliplatsil kui ka väljaspool. Talle meeldib kaitsemäng ning see on ka meie kindel tugevus.

Kuidas teie ettevalmistus jätkub? Saan aru, et esimesed mängud alles novembri alguses?

Trennid hakkavad uuesti pihta pärast kooli algust ehk umbes 20. augustil. Esimene mäng on novembri alguses Radfordi vastu.

Kas oled endale algavaks hooajaks pannud mingid eesmärgid ka? Kui palju mänguaega tahad saada vms?

Endale mingeid väga suuri eesmärke ei ole veel pannud. Tahan tiimi aidata nii, kuidas saan ning jõuda ja kogeda march madnessi. Meil on väga suur võimalus sinna ka sel aastal jõuda. Peamine eesmärk on mul lihtsalt õppida nii palju kui võimalik teistelt mängijatelt ning anda endast korvpalliplatsil kõik.

scroll to top
Inline
Inline