fbpx
Close

Rakveres uut hooaega alustav Egert Haller: kui medalit kohe ei tule, siis paanikat pole!

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

Rakvere Tarva korvpallimeeskond on pärast 2016/17 hooaega tagasi meistriliigas ning mängijate nimekiri täieneb järjepanu Eesti-Läti korvpalliliiga hooaja lähenedes. Kui Lääne-Virumaa klubis on jätkamas mitmed vanemad mängumehed, siis nende kõrval on oma panuse andmas ka Egert Haller.

Karjääri alguses BC Kalev/Cramost kui ka Tallinna Kalev/TLÜ-st läbi käinud Haller mängis end pildile hooajal 2017/18 BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa ridades. Toona tegi ta piirilinna meeskonna poolelt Eesti meistriliigas kaasa 29 mängus, kus tema keskmisteks näitajateks olid 23,3 mänguminutit, 10,6 punkti, 2,4 lauapalli, 1,1 korvisöötu ja 0,9 vaheltlõiget. Läti meistriliigas jäi tema nimele 19 mänguga keskmiselt 22,1 mänguminutit, 9,9 punkti, 3,2 lauapalli, 1,4 korvisöötu ja 0,7 vaheltlõiget.

Mullu alustas Haller samuti Valga-Valka tiimis, kuid jõudis seal kaasa teha kolmes kohtumises, misjärel siirdus tagamees Hispaania tugevuselt kolmanda liiga klubisse CB L’Hospitalet. Tema näitajateks jäid seal keskmiselt 15,5 minutit, 4,9 punkti, 0,9 lauapalli ja 0,5 korvisöötu ning 29. jaanuaril taasliitus Haller Valga-Valkaga. Hooaja lõpuks jäi seal tema nimele keskmiselt 20,0 minutit 7,5 punkti, 2,5 lauapalli ja 0,8 korvisöötu.

24-aastast Hallerit ootab nüüd uus väljakutse Rakvere Tarvas meeskonnas. Juris Umbraško juhendatavate sekka kuulub mitmeid noori mängijaid, kuid kaasa löövad ka maikuus klubi esiliigas võidule aidanud nelik: Kristo Saage, Renato Lindmets, Janis Vahter ning Mihkel Kurg. Korvpall24.ee-le antud intervjuus sõnas Haller, et loodab võistkonnaga Eesti-Läti korvpalliliigas kanda kinnitada ning pingeid endile peale ei panda. Samas üritatakse olla konkureerivad ja seetõttu on oodata Rakveresse ka paari välismängijat.

Esimesed treeningud Rakvere eest tehtud. Mis tunne on ja mida võistkonna kohta ütleksid?

Praegu on trennides ka palju nooremaid mehi. Eks ole näha, kes neist võistkonda lõpuks alles jäävad. Paremad mehed ilmsel edutatakse põhisatsi ja teised saavad järgmisel aastal uuesti proovida. Vanematest mängijatest on samuti palju tuttavaid. Nagu aru sain, siis treener laseb augustis neil mingite mööndustega vähem treeningutel käia, sest muidu on septembrikuus vaid jupid alles. Võtame samm-sammult. Üldine mulje on positiivne ja noortega teeme päris kõvasti trenni. Hommikul staadionil ja jõusaalis ning õhtuti individuaalsed treeningud. Olenevalt sellest, kas mehed on kohal, siis toimub saalitrenn ehk n-ö võistkonnatrenn.

Millise mulje on peatreener Juris Umbraško jätnud?

Väga positiivse mulje. Ta on minu jaoks vahelduseks treener, kes on hästi rahulik ja ei karju palju. Lisaks ka ise küllaltki kõrgel tasemel mänginud. Mulle meeldib see, et ta on players coach ehk eesti keeles öelduna kui mängijate treener. Ta on mängijate poolt ja võtab kõike mõistusega. Ei hakka nimesid ütlema, aga varasemalt, kui mõned karmima käekirjaga treenerid hakkaksid siin vanemate meestega samasugust taktikat rakendama, et alates augustist iga päev teha kaks trenni ja nii 30 päeva järjest, siis poleks hooaja alguseks neist enam palju alles. Selles plaanis on Umbraško tark mees ja intelligentne treener. Teab täpselt, kuidas kõik ikka terved püsiksid ja hooaja alguseks võimalikult heas vormis oleksid.

Kogenud mehi on nüüd üsna palju rivistuses, kes vahepeal esiliigas olnud. Kas kestate kogu hooaja ära ja oled Sina just see, kes peab füüsilist võimekust tiimi tooma?

Enda füüsilise võimekuse osas ei oska kommenteerida, aga peamine ongi, et püsiksime terved. Umbraško teab, et osad mehed on vanemad ning vajavad individuaalset lähenemist. Seda on ta siiani hästi demonstreerinud. Kõiki ei saa ühe puuga lüüa – vanematele meestele on vaja natuke rohkem puhkust anda ja keha eest hoolitseda, noorematega kõvasti tööd teha. Kui nii edasi paneme, siis suudame hooaja ära kesta. Loodan, et korvi alla tuuakse keegi suurem keha ka, praegu on seal ainult Renato. Eks saab näha, kes välismaalastest tuleb ja siis oskan rohkem enda rolli kohta täpsemalt öelda.

Kui mitu välismaalast on tulemas või mis plaanid klubil on?

Nagu aru sain, siis korvi alla tuleb üks mees ja võib-olla ka keegi positsioonile number üks. Klubi juhtkond minuga neid asju nii palju ei aruta ja eks ma olen midagi natuke poole kõrvaga treeneritelt kuulnud. Mingeid nimesid käib siin läbi, kes on Eestis varemgi mänginud päris hea klassiga mehed, aga enne, kui allkirjad all pole ja mehed pole trennis, siis ei tasu midagi veel tähistada.

Esiliigast tõusnuna lähete ilmselt kogu hooaja sees igale mängule vastu tundega, et võit oleks teie jaoks suur õnnestumine?

Selline pingevaba olek ja endast maksimumi andmine on küll hea asi. Kui tuleb hea tulemus, siis on see boonus ja kui esimesel hooajal siin medalile mängima ei hakka (muigab – toim.), siis klubi poolt pole mingisugust paanikat. Üritatakse liigasse püsima jääda, endast märk maha jätta ja võimalikult hästi mängida, et saada mõned võidud. Rakvere poole pealt, ma eeldan, et on oluline saada oma noortest keegi pildile ja neile mänguaega. Eesti oma poistega tuleb seega sada protsenti anda ja tuua üks-kaks head välismaalast. Peamine asi, et Eesti omad poisid saaks ennast näidata ja kandvas rollis olla.

Kas Rakvere publik tuleb teiega uuel hooaja kaasa?

Loodan! Kuulsin, et eelmisel hooajal juba esiliigas oli keskmine publikuarv 500 ringis. Rakvere on korvpallilinn. Kaks aastat on möödas pärast viimatist kõrgliigaperioodi ja tagasitulekut on oodatud. Arvan, et rahvast saab saalis olema rohkem kui mõnes keskmises Eesti meistriliiga satsis.


Intervjuu Halleriga on tehtud enne, kui Rakvere tarvas teatas Rain Veidemani liitumisest.

scroll to top