fbpx
Close

Joonas Järveläinen: pean 3×3 mängu enda jaoks veel lahti mõtestama

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

-Joonas Järveläinen | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval toimus Ballzy esinduses Tallinnas pressikonverents, kus avaldati Eesti 3×3 korvpallikoondise liikmed, kes juunis sõidavad Filipiinidele esindama meie koondist maailmameistrivõistlustele.

Koondise peatreener Siim Raudla valis mängijateks neli saalikorvpallist väga tuntud meest, kui ookeani tagant tuleb Maik-Kalev Kotsar, Rootsi liigast Jaan Puidet, Inglismaalt Joonas Järveläinen ja Eesti valitsevast meisterklubist Martin Dorbek.

Kui Puidet, Dorbek ja Kotsar on suuremal või vähemal määral kõik 3×3 mänguga tuttavad, siis Järveläineni jaoks on tema enda sõnul avastamisruumi veel palju: “Ma tegelikult ei tea veel sellest 3×3 mängust suurt midagi. Pean ennast ala peensustega ja vastastega rohkem kurssi viima.”

Korvpall24.ee portaaliga rääkinud Järveläineni sõnul sai nõusoleku kaalukeeleks see, et oma riigi esindamine MM-il on tema jaoks auasi ja ainulaadne võimalus: “Minul tekkis siis võimalus 3×3 koondisega MM-ile saada, ega korvpallurina ei saa väga valida. Kui selline pakkumine tehti, tuleb vastu võtta!”

Hea skooritegijana tuntud 27-aastane ääremängija ütles pressikonverentsil välja, et tema on 3×3 koondises see, kes kõige muretumalt pealeviskeid võtab ning meeskonnakaaslasedki kinnitasid, et Järveläinen on tiimi rünnakuliider. Liiga suuri paineid ta ise aga veel endale peale panna ei taha.

“Nagu saalikorvpallis, siis ka 3×3 mängus on kindlasti omad nüansid ning viisid, kuidas targemad ja vähem targemad mehed ühtseks tiimiks kokku võtta. Pean seda mängu enda jaoks veel läbi mõtestama, mida saab väljakul omavahel kokku leppida ja mida teha,” ootab Järveläinen huviga ühist treeningperioodi.

3×3 korvpallis on füüsiline võimekus ehk veel tähtsamal kohal kui 5×5 mängus ning Suurbritannia liigas hooaja lõpetanud ääremängija ei oska oma hetkeseisu ise hinnata: “Väga raske küsimus. Eks siit ja seat valutas ning nädal puhkust on vähemalt selle valu ära viinud. Eks näeme, kui palli kätte võtan, kuidas vorm on.”

3×3 MM mängitakse 8.-12. juunini Filipiinidel, Manilas, maailma suurimas sisesaalis – 55 000 inimest mahutavas Philippine Arenal. Eesti alagrupikaaslased on Sloveenia, Poola, Jaapan ja Ecuador.

Vaata pildigaleriid pressikonverentsist SIIT.

scroll to top