Jurkatamm ja Tass aitasid kodumeeskonnad võitudeni, algviisikus alustanud Jürgens sai kaotuse

-Taavi Jurkatamm | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasliigas NCAA olid Eesti aja järgi pühapäeva öösel ja varahommikul võistlustules kolm eestlast: Taavi Jurkatamm, Matthias Tass ja Carlos Jürgens.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sai kirja võidu, kui alistas võõrsil lisaajal Portland Pilotsi 68:63.

Mäng algas tasavägiselt ning poolajapausiks oli seis viigis 24:24. Jurkatamm pääses avapoolajal väljakule vaid üheks minutiks ja 13 sekundiks. Ka teine poolaeg möödus tasavägiselt. San Francisco läks 40. mänguminutile vastu 53:51 eduseisus, kuid 28 sekundit enne normaalaja lõppu tabas Portlandi mängija Jojo Walker 2 vabaviset ning viis kohtumise lisaajale. Francisco alustas lisaaega tabava kolmesega ja kuigi Portland jõudis veel kahel korral viigini, siis juhtima neil pääseda enam ei õnnestunud.

Jurkatamm viskas 14 mänguminuti jooksul 2 punkti (kahesed 1/1), võttis ühe lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe isikliku vea.

Võidu teenisid ka Matthias Tass ja tema kodumeeskond Saint Mary’s Gaels, kes alistasid koduväljakul Pepperdine Wavesi tulemusega 72:65.

Saint Mary’s lõpetas avapoolaja 10:0 spurdiga ja läks vaheajale 33:20 eduseisus. Tass sai esmakordselt väljakule kui mängitud oli 3.42 ning tegi avapoolaja lõpuni ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea. Teisel poolajal Pepperdine enam 4 punktist lähemale ei jõudnud.

Tassi arvele kogunes mängu lõpuks 17 minutiga üks punkt (vabavisked 1/2), 2 lauapalli, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Carlos Jürgens ja Oral Roberts Golden Eagles said kaotuse, kui jäid võõral väljakul 73:85 alla North Dakota Fighting Hawksile.

Avapoolajal oli Oral Roberts enamasti ühe-kahe korvi võrra maas ja poolajapausiks oldi ühe punktiga kaotusseisus 33:34. Jürgens esimese 20 minutiga punktiarvet avada ei suutnud, kuid võttis 3 lauapalli ja andis ühe korvisöödu. Teise poolaja alguses kasvas vahe taas suuremaks. 12.22 enne lõpuvilet jõudis Oral Roberts korraks veel 5 punkti kaugusele (48:53), kuid North Dakota vastas 8:2 spurdiga ning hoidis eduseisu kindlalt lõpuni.

Algviisikus alustanud Jürgens viskas 15 mänguminuti jooksul 2 punkti (kahesed 1/3), võttis 5 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning tegi ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Kaks päeva tagasi jäi Oral Roberts täpselt sama skooriga alla North Dakota State Bisonile.

San Francisco ja Saint Mary’s on lääneranniku konverentsis (WCC) nüüd mõlemad teeninud 8 võitu ja 4 kaotust, millega jagatakse 3.-4. kohta. Oral Roberts jätkab oma konverentsis (Summit League) 5. positsioonil, olles kogunud 6 võitu ja 8 kaotust. Kogu hooaja lõikes on San Francisco saanud 20 võitu ja 6 kaotust, Saint Mary’s 17 võitu ja 10 kaotust ning Oral Roberts 10 võitu ja 19 kaotust.