Kotsar jäi kolmestesaju korraldanud South Carolina võidumängus nullile

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks sai laupäeval USA üliõpilasliigas NCAA kirja võidu, kui koduväljakul alistati tulemusega 84:77 Texas A&M Aggies.

South Carolina jäi kiiresti kaotusseisu ning poolajapausiks oldi taga 35:42. Kotsar tegi esimese 20 minuti jooksul vaid ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea. Teisel poolajal suutis South Carolina tabavate kolmepunktivisete toel kaotusseisust välja tulla ja pääses 13.23 enne lõppu esimest korda pärast mängu avaminutit juhtima. Kohtumise lõpuni vahetus eduseis veel neljal korral, kui viimase 4 minuti jooksul Texas A&M enam 5 punktist lähemale ei jõudnud.

Algviisikus alustanud Kotsaril jäi punktiarve sel hooajal esimest korda avamata – 20 mänguminutiga viskas ta mööda nii 2 kahepunktiviset kui ka 2 vabaviset. Eestlase arvele jäi üks lauapall, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

South Carolina resultatiivseim oli 23 punkti visanud A.J. Lawson, kaksikduubli teinud Chris Silva lisas 22 silma ja 14 lauapalli. Kokku tabasid South Carolina mängijad kohtumise jooksul 16 kolmepunktiviset, korrates sellega meeskonna rekordit. Vastaste parim oli üleplatsimehena 24 punkti toonud Savion Flagg.

South Carolina jätkab kagukonverentsis (SEC) 4. kohal, olles kogunud 8 võitu ja 4 kaotust. Kogu hooaja saldo on meeskonnal 13 võitu ja 12 kaotust. Oma järgmise kohtumise peab South Carolina Eesti aja järgi teisipäeva öösel vastu kolmapäeva, kui kodusel Colonial Life Arenal minnakse vastamisi konverentsi tabelis 5. kohal asuva Ole Missiga.