fbpx
Close

INTERVJUU | Kadrina Karude üks liidreid: kui selline mees nagu Gert Kullamäe hea sõna ütleb, siis see motiveerib

-Lauri Mets | Foto: Siim Semiskar

-Lauri Mets | Foto: Siim Semiskar

Eesti II Liiga meistritiitli võitnud Kadrina Karude nimekirjast võib leida mõned hooajad tagasi Rakvere Tarva nimistuses olnud mängumehe. Sel hooajal lisaks Allan Ehtele ning Gregory Clay Fosterile aitas Kadrina mänguvankrit vedada teise liiga novembrikuu parimaks mängijaks valitud 21-aastane ning 197 cm pikkune Lauri Mets.

Peatreener Andres Sõbra ning meeskonnakaaslase Fosteri poolt kiidetud mängumees kogus teises liigas 17 mänguga keskmiselt 14,4 punkti, 5,5 lauapalli, 2,1 resultatiivset söötu ning 1,3 vaheltlõiget mängu kohta. Korvpall24.ee portaal võttis Metsaga ühendust, et uurida temalt, kuidas jäi ta tänavuse hooajaga rahule ja millised on noormehe edasised plaanid. Samuti tulid jutuks Gert Kullamäe lisandumine Kadrina meeskonda ning Eesti meistrivõistlused.

Lõppenud hooajal oli Kadrina Karude peatreeneriks Andres Sõber. Kuidas oli tema käe all mängida?

Üsna hea, selles suhtes, et väljakul oli üsna palju vabadust. Muidugi olid tal omad asjad, millest ta tahab, et mängijad kinni peaksid ja ütlemata ta kunagi ei jätnud, kui kellegagi parasjagu rahul ei ole. See iseenesest ei ole paha. Trenni tehes ja mängides oli tunne alati hea ja see ongi kõik mis vaja.

Kuidas mõjus tiimis Gert Kullamäe ja Gregory Fosteri tulek?

Väga positiivselt. Gerdi tulek andis meeskonnale kõvasti n-ö duhhi juurde. Kui ikka selline mees nagu Gert Kullamäe on kõrval ja hea sõna ütleb, siis see motiveerib ja annab head emotsiooni juurde. Kui ta mängus ka veel mõne kolmese ära pani, siis terve meeskond juubeldas ja elas kaasa. Selles plaanis jäävad kindlasti head mälestused hooajast. Gregi (Gregory Clay Foster – toim.) tulek tõstis kindlasti treeningute taset. Saime kaitses ennast proovile panna ja rünnakul jagas ta hästi palli. Temaga oli igati hea koos mängida. Igas trennis üritasin temalt ainult õppida ning nii mulle kui teistele oli ta suureks eeskujuks.

Teil käis hooaja jooksul enne Fosterit meeskonnast läbi veel paar ameeriklast. Olid nad sama tasemega mängumehed nagu Foster? Miks nad lahkusid?

Kindlasti mitte, muidu nad poleks ära läinud. Ma arvan, et mõlemad ei vastanud lihtsalt Raivo (Raivo Tribuntsov – toim.) ja Andrese ootustele. Nad ei olnud kuidagi paremad meie oma poistest, lihtsam siis juba omadega mängida.

Võitsite Eesti II Liiga ning hiljem ka Lääne-Virumaa Kossuliiga meistritiitli. Võite te tänavuse hooajaga rahule jääda? Kas saite hooaja alguses seatud eesmärgid täidetud ning jääd Sa isiklikus plaanis enda hooajaga rahule?

Kindlasti võib hooajaga rahule jääda, paremini nagu ei saakski kui tiimi perspektiivist vaadata. Enda hooajaga üldiselt võib rahule jääda, eks oli kindlasti mänge kus oleks tahtnud parema esituse teha.

Kas suur huvi teise liiga vastu üllatas Sind?

Otseselt see suur huvi ei üllatanud, kuna see, et Sõber meie treeneriks tuli, tõstis meedia ja inimeste huvi teise liiga vastu kindlasti juba hooaja alguses. Gerdi ja ameeriklaste tulek hooaja keskel tõstis veel omakorda tähelepanu. Kui sellise nurga alt vaadata, siis väga üllatav ei olnud.

-Andres Sõber ja Lauri Mets aastal 2017 | Foto: Siim Semiskar

Hooaegadel 2015/16 ning 2016/17 kuulusid Rakvere Tarva hingekirja. Hooaeg 2017/18 olid Eesti korvpallist eemal. Nüüd sel hooajal taaskord Eestis ning Kadrina Karude meeskonnas. Kus Sa vahepealsel aastal käisid? 

Käisin Itaalias mängimas, mängisin Virtus Valmontone ridades U20 Eccellenzat ja ka Serie D liigat.

Miks naasesid Itaaliast kodumaale?

Selles tiimis edasi mängimine oli põhimõtteliselt võimatu, kuna nad mängivad Serie B-s, kus saavad mängida ainult itaallased või pikemat aega Itaalias mänginud korvpallurid. Algse plaani järgi pidin naasma Itaaliasse, et minna mängima mõnda tiimi, kes mu vastu huvi oli tundnud, kuid otseselt pakkumist ei tehtud ning mõtlesin, et kuna asi kindel ei ole, siis “ehku peale” ei hakka minema. Lõpuks arvan, et tegin õige otsuse, kuna saime teises liigas ja ka Lääne-Virumaa Kossuliigas kõva hooaja teha.

Millised on Sinu tulevikuplaanid?

Vaja on areneda ja paremaks mängijaks saada, et kõrgemal tasemel mängida saaks. Soov on hetkel end korvpallile pühendada ja ehk õnnestub kuskil jalg ukse vahele saada ning elukutselise korvpallurina jätkata.

Jätkaksid sa tuleval hooajal Kadrina Karude võistkonnas? Või sellele veel ei mõtle?

Seda ma ei oska veel hetkel öelda. Ma käisin 3. mail õlaoperatsioonil ning sellest taastumine võtab aega. Eks suve jooksul on näha, mis edasi saab. Võtan hetkel ühe sammu korraga.

Millised on Sinu tugevused ja nõrkused palliplatsil?

Tugevuseks on kindlasti hea vise ja see, et ma suudan väljakul erinevaid positsioone mängida. Samuti oskan mängu hästi lugeda ja vabu kohti leida. Siinkohal oli Gregory sel hooajal suureks abiks, kellega meil oli hea omavaheline keemia ning ta aitas selle koha pealt mind kindlasti. Miinuseks on hetkel kindlasti füüsiline pool, samuti olen kohati nö pehme ja tagasihoidlik. Eks trenne oli vähem see hooaeg ja kindlasti tehniline pool on puudulikuks jäänud, aga tahan selle kallal suvel kõvasti tööd teha, et neid aspekte parandada.

scroll to top