fbpx
Close

Tartu Ülikooli korvpallinoortele NBA mehe nimelisel turniiril vastast ei leidunud

-Tartu Ülikool/Draakonid U12 meeskond Timofey Mozgov Cupil | Foto: Tartu Ülikooli Korvpallikool Facebook

-Tartu Ülikool Draakonid U12 meeskond Timofey Mozgov Cupil | Foto: Tartu Ülikooli Korvpallikool Facebook

Tartu Ülikooli korvpallikooli U12 Draakonite võistkond reisis nädalavahetusel Venemaale, Peterburi lähedal asuvasse Toksovo Olümpiakeskusesse, kus toimus turniir Timofey Mozgov Cup. Eestist osales venelaste NBA mehe nimelisel turniiril ka Reinar Halliku Korvpallikool ja neli tiimi Venemaalt: kohalik VSHOR “NAB”, Ramenskoe Wolves, DUSC Chekhov ja Permi “Ural Great Junior”.

Draakonid võitsid kõik viis mängu ja saavutasid esikoha. Turniiri sümboolsesse viisikusse valiti Viljandi SK-st “laenul” olnud Taavi All ja võistkonna parimaks mängijaks tunnistati Hendrik Metsa.

Tartlaste võidutulemused:

DUSC Chekhov 35:39 TÜKK Draakonid
Ural Great Junior 38:42 TÜKK Draakonid
TÜKK Draakonid 63:15 Reinar Halliku KK
Ramenskoe Wolves 45:54 TÜKK Draakonid
TÜKK Draakonid 51:49 VSHOR “NAB”

Lisaks võistlusmängudele toimus reede õhtul ka viskevõistlus, kus Tartu poisid nelja hulka ei jõudnud, ja Skype vahendusel konverentskõne Venemaa koondislase ja 2016. aasta NBA meistri Timofey Mozgoviga. Turniiri patroon rääkis oma karjäärist ja saavutusest, vastas poiste küsimustele ja andis nõu, kuidas samuti korvpallurina nii kaugele jõuda.

“Turniiri tase osutus väga ühtlaseks ja pea kõikides mängudes säilis põnevus viimaste sekunditeni – selles mõttes väga kasulik reis. Positiivse poole pealt nägin mõne poisi tegutsemises edasiminekut ja enesekindluse kasvu. Võistkondliku mängu koha pealt meeldis tavalisest agressiivsem kaitse ja vastaste edestamine just vaheltlõigete ja kiirrünnakute osas. Samas, võrreldes venelastega, on kõikidel poistel suur varu füüsilise võimekuse osas. Loodan, et poisid said indu juurde, et eesoleval suvel ja ka kaugemas tulevikus sportlikult päevi sisustades ja tublisti treenides seda märgatavalt parandada,” kommenteeris Draakonite peatreener Joosep Toome Facebooki vahendusel.

Draakonid lõpetavad võistlushooaja 8.-10. juunil Brüsselis toimuva turniiriga. Nädal enne seda (31. mai – 2. juuni) avaneb neil võimalus treenida kolma päeva linnalaagris leeduka Tomas Kersise näpunäidete järgi.

scroll to top