Kaksikduubli teinud Kitsing vedas koduklubi Serie A noorteturniiril poolfinaali, Riismaa edasi ei pääsenud

-Kaspar Kitsing | Foto: Ciamillo/aquilabasket.it

Itaalia kõrgliigaklubide U18 meeskondade turniiril „Lega Basket Serie A Next Gen Cup” tegi suurepärase mängu Kaspar Kitsing, kes aitas oma koduklubi Trento Aquila Basketi poolfinaali. Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basket edasipääsu kindlustada ei suutnud.

Trento Aquila Basket võttis viimases otsustavas alagrupimängus kindla 80:52 võidu Varese üle. Trento tegi suure vahe sisse juba avaveerandil, mis võideti koguni 22:6. Poolajapausiks juhiti 43:19 ja kolmanda veerandaja lõpuks 62:34. Algviisikus alustanud Kitsing tegi 29 minutiga muljetavaldava kaksikduubli – 17 punkti (kahesed 4/8, kolmesed 3/7) ja 10 korvisöötu. Lisaks võttis ta 4 lauapalli ning tegi 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel samuti 2 viga. Ühtlasi oli Kitsing 17 punktiga meeskonnakaaslase Matteo Picarelli kõrval mängu resultatiivseim.

Trento, Reggio Emilia ja Varese kogusid oma alagrupis kõik 2 võitu ja 1 kaotuse, kuid parem korvide vahe tagas esikoha ning soodsama paigutuse poolfinaalis Trentole. Laupäeval Firenzes peetavas poolfinaalis on Trento vastaseks Pesaro.

Mõlema alagrupi kohtumisi võõrustav Pistoia Basket sai oma teises mängus valusa kaotuse, kui jäi 71:72 alla Cantule. Peaaegu kogu kohtumise tagaajaja rollis olnud Pistoia võitis viimase veerandi 23:11, kuid imelisest tagasitulekust jäi napilt puudu. Algviisikusse pääsenud Riismaa arvele jäi 29 minutiga 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/4), 6 lauapalli, 3 korvisöötu, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. Tema takistamisel tegid vastased 2 viga.

Viimases alagrupimängus kaotas Pistoia reede õhtul Triestele 62:71. Pistoia võitis avaveerandi 22:19, kuid jäi poolajavileks 29:34 kaotusseisu. Teisel poolajal püsiti küll pidevalt löögiulatuses, kuid mängu enda kasuks pöörata enam ei suudetud. Vahetusest sekkunud Riismaa viibis väljakul 26 minutit ning viskas selle ajaga 3 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/3, vabavisked 1/2), võttis 6 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, tegi 6 pallikaotust ja ühe isikliku vea. Samuti tehti tema vastu 2 viga.

Finaalturniiri avapäeval teenitud võidu kõrvale 2 kaotust saanud Pistoia lõpetas oma alagrupis 3. kohal ega suutnud edasipääsu kindlustada.