fbpx
Close

Kalev/Cramo korvpallifännid käisid Riias toimunud turniiril Eestit esindamas

-Korvpallifännide turniir | Foto: Facebook

-Korvpallifännide turniir | Foto: Facebook

BC Kalev/Cramo toetajad osalesid eelmisel nädalavahetusel Riias Euroopa suurimal fännklubidevahelisel korvpalliturniiril, kus tänavu lõpetati 9. kohaga.

Turniir sai alguse 21 aastat tagasi ainult Leedu klubide osalusel, kuid viimased seitse aastat on osalenud ka Eesti, Läti ja Venemaa klubid. Leedus on turniir väga populaarne ning alati hästi korraldatud.

Võistlusi on toetanud Leedu korvpalliliit, tihti on kohal ka klubide esindajad, linnapead, tantsutüdrukud ja korvpallilegendid. Eelmisel aastal tegi kohalik uudisteportaal otseülekande showmängust kuulsustega. Esimest korda ajaloos toimus võistlus väljaspool Leedut. Tehniliste probleemide tõttu turniiri kuupäevi muutes osales sel aastal tavapärase 16 võistkonna asemel ainult 9 võistkonda.

“Sportlik osa on leedukatele alati tähtis!” kinnitas Cramo fänniklubi eestvedaja Tõnu Schmidt Korvpall24.ee portaalile. “Kui oleme eelnevatel aastatel mõnda Leedu fännitiimi võitnud, siis on nad olnud üsna pettunud. Eelnevatel aastatel oleme võitnud näiteks Moskva CSKA, Moletai, Rytase ja Žalgirise fännklubisid, aga kuna sel korral “nõrgemaid” kohal ei olnud, siis jäime üheksandaks. Teistel aastatel oleme umbes samas piirkonnas lõpetanud.”

“Leedukad on alati kõvad, kuna neil on korvpall teine religioon. Ka 40-50-aastastega on raske sammu pidada. Nii Žalgirisel kui Rytasel on alati mitu esindust väljas ja seekord tuli meistriks Rytase noorte fännide võistkond. Nemad tavalistelt ka domineerivad. Eelmisel korral tuli Riia Baronsi võistkond üllatavalt hõbedale ja sellest teenisid välja korraldusõiguse,” selgitas Schmidt turniiri jõujooni.

Lisaks sportlikule eesmärgile on samaväärne lähendada fännklubide omavahelisi suhteid ja arendada fännklubide vahelist suhtlust. BC Kalev/Cramo fänne hinnatakse alati väga kõrgelt fair-play ja häälekate kaasaelajate poolest. Selle heaks tõestuseks on see, et ühehäälselt anti järgmise turniiri korraldusõigus just Eesti meisterklubi fännidele.

BC Kalev/Cramo fännklubi teeb endast kõik, et korraldada ajaloo parim turniir, kuhu loodetavasti õnnestub kutsuda ka koduseid konkurente. Paari meeskonna kaptenid, keda sel aastal kohal polnud, on juba ise Schmidtiga ühendust võtnud ja kinnitanud, et osalevad järgmisel aastal Eestis toimuval turniiril.

Schmidti sõnul on Eesti klubidest seni turniiril käinud vaid Kalev/Cramo fännid: “Alguskordadel kutsuti ka tartlasi, kuid nad millegipärast ei ole seni veel kohale tulnud.”

scroll to top