Eesti U20 koondis alistas Rosenthali eestvedamisel napilt Hollandi

Märt Rosenthal | Foto: Siim Semiskar

Eesti U20 korvpallikoondis alistas Bulgaarias Sofias toimuvatel B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste 13.-16. kohamängudes Hollandi skooriga 56:54.

Kohtumine ei alanud Eesti jaoks hästi, kui avaveerand kaotati 10:17 ning teisel veerandajal suudeti vaid kolm punkti visata. Poolajale siirduti nii Hollandi 27:13 juhtimisel. Kolmandal veerandajal viskasid eestlased aga 28 punkti Hollandi 16 vastu. 28 sekundit enne lõppu oli Eesti veel kahe punktiga taga, kuid siis tabas kaugviske Tom Kaldre ning 20 sekundit hiljem realiseeris ühe vabaviske Gregor Ilves. Hollandlastel oli veel võimalus kaugviskest võit kätte saada, aga Tim Hoeve eksis sellel.

Märt Rosenthal viskas Eesti parimana 17 punkti, Gregor Ilves lisas 11 silma. 9 punkti ja 12 lauapalli sai kirja Tormi Niits. Vastaste resultatiivseim oli Dylan van Eyck 16 punkti ja 13 lauapalliga.

Homme läheb Eesti 13. koha mängus vastamisi Gruusia koondisega, kes oli täna kindlalt 104:44 üle Albaaniast.