fbpx
Close

Kalev Kruus: kui ma olen Eesti triatloni Eddie Edwards, siis las ma olen!

-Kalev Kruus | Foto: Siim Semiskar

-Kalev Kruus | Foto: Siim Semiskar

Selle nädala korvpallipodcastis “Möödavise” käis külaliseks spordikommentaator Kalev Kruus, kellega sai suurte korvpallijuttude kõrval räägitud ka võitmisest ning mehe enda sporditegemisest. Loomulikult tulid teemaks Kruusi kangelasteod triatlonirajal.

“Uskumatult äge seiklus on see üks päev, kui võtad triatloni ette ja teed pika spordipäeva,” rääkis Kruus ja lisas, et temale sobib selline regulaarne pidev treening. “Täna tegin juba väikese rattatiiru enne salvestust. Lõigutrennid… proovin nüüd neid ka teha, äkki läheb paremaks. Aga nagunii ei lähe.”

Küsisime Kalevilt, mitu korda triatlonivõistluse jooksul tavaliselt hüppab talle pähe mõte, et miks ta küll seda teeb. “Mitte kordagi! Päris ausalt,” vastas Kruus kindlameelselt. “Mu elu esimene olümpiadistantsi triatlon Valgas, kus ma sain haamri ja jäin viimaseks, isegi seal ei mõelnud nii. Kui ma olen Eesti triatloni Eddie Edwards, siis las ma olen!”

Eddie Edwards ehk Eddie The Eagle (inglise keeles Eddie kotkas) on endine Suurbritannia suusahüppaja, kes sai kuulsaks oma meeletu tahtmise ja pigem väga lühikeseks jäänud õhulendudega.

Kalev Kruus läks isegi nii kaugele, et soovitas triatlonit ka saatejuhtidele: “Kes mõtles välja täispika triatloni, et paneme just need alad sellise pikkusega kokku, see on pull vana!”

Kuula Kalev Kruusi triatlonijutte alates 48.55:

scroll to top