Kalev/TLÜ II pani üleminekumängudes Kuressaare vastu oma paremuse maksma

-Marcus Merimaa | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpalli Saku II liigas teiseks jäänud Tallinna Kalev/TLÜ duubelmeeskond ja Saku I liigas eelviimasel kohal platseerunud Kuressaare BC Hundid/ASSA ABLOY läksid üleminekumängudes vastamisi. Kahe mängu kokkuvõttes pani oma paremuse maksma Kalev/TLÜ II ning võitles sellega endale välja esiliiga koha.

17. aprillil toimunud kohtumise võitis kodumeeskond Kalev/TLÜ 85:66. Poolajaks oldi üheksa punktiga taga, aga kolmanda veerandajaga pääseti kuue silmaga juhtima. Viimane veerandaeg kuulus samuti võõrustajatele 21:8 ning kokkuvõttes teeniti kindel, 19-punktiline võit.

Kiur Thomas Vehmanen viskas üleplatsimehena 31 punkti. Mikita Balaban lisas 16 silma ja 13 lauapalli. Vastaste parim oli Andri Väljaots 16 ja Margo Liivand 15 punktiga.

Kolm päeva hiljem olid meeskonnad uuesti vastamisi ja Kuressaare teenis 84:72 võidu. Avaveerand võideti 31:15 ning poolajaks suudeti sama suurt eduseisu hoida. Kalev/TLÜ vähendas kolmanda veerandajaga kaotusseisu 12 punktile ning Kuressaare pidi vahet kasvatama seitsme punkti võrra, et kohtumine vähemalt lisaajale viia ja kahe mängu kokkuvõttes parem olla. Neljanda veerandaja mängisid meeskonnad siiski 17:17 viiki ja kokkuvõttes jäi peale Kalev/TLÜ.

Indrek Jõrgen Attim tõi Kuressaarele 20 ja Indrek Õunpuu 14 punkti. Alvar Väli tegi kaksikduubli 12 punkti ja 10 lauapalliga. Külaliste eest viskas 15 punkti Marcus Merimaa ning Asko Meiner lisas 13 silma.