fbpx
Close

Karjääri lõpetanud Kerttu Jallai: korvpalliagendid kirjutavad mulle siiani

-Kerttu Jallai | Foto: Siim Semiskar

-Kerttu Jallai | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpallikoondisesse jõudnud, kuid enneaegselt karjääri lõpetanud ääremängija Kerttu Jallai oli aastaid üks andekamaid naiskorvpallureid Eestis. Ühel hetkel neiu aga korvpallikaardilt kadus. Korvpall24.ee portaal otsustas uurida, millega 28-aastane Jallai viimased aastad tegelenud on.

Jallai tegi oma debüüdi naiste meistriliigas juba 2006/07 hooajal Audentese särgis. Neiu jätkas Tallinna Livingu ja Eclexi nime kandnud tiimides ning viimased aastad esindas Eestis Tallinna Ülikooli naiskonda.

Ka Eesti koondise põhitegijate ringi murdnud Jallai sai ennast proovile panna ka välismaal, kui mängis Soome tippsatsis Lappenranta Catz ning Inglismaa naiskonnas Nottingham Wildcats.

Kus maailma nurgas Sa praegu elad ning millega tegeled?

Hetkel asun Araabia Ühendemiraatides ehk täpsemalt Dubais. Töötan ühes kinnisvaraettevõttes, kes tegeleb kinnisvara rendi, müügi ning arendusega. Nimelt ongi hetkel ehitusjärgus meie endi projekt Dubais, mis peaks valmima ligikaudu aasta pärast.

Guugeldades leiab viimase pikema loo Sinust 2015. aasta lõpust, kui naasid Inglismaa klubist. Kas see oli hetk, kui korvpallikarjääri lõpetasid?

Jah, võib küll nii öelda. Kuna ülikool hakkas ühele poole saama, siis tegelikult tekkis mõte juba tol eelneval suvel enne klubiga liitumist, et oleks aeg nüüd millegi muuga tegeleda. Erinevate asjaolude kokkulangemisel otsustasin selle valiku kasuks.

Mis tingis korvpallist loobumise?

Minu jaoks tingis selle prioriteetide muutus ning soov ennast muul elualal proovile panna ning areneda.

Kas oled seda otsust hiljem kahetsenud?

Ei ole kahetsenud

Kas oled hiljem veel palli kätte võtnud?

Ei ole, küll aga huvitaval kombel siiani kirjutavad mulle mõned agendid, et äkki mul on soov liituda mõne klubiga.

Kui palju veel korvpalli jälgid? Kas Eesti naiste tegemistel hoiad silma peal?

Jälgin nii palju, kui mulle internetiavarustest silma jääb.

Sinu eakaaslaste hulgas oli palju koondises liidriks kerkinud andekaid naiskorvpallureid, kes väga varakult karjääri lõpetasid. Miks naiste hulgas see varakult lõpetamine nii populaarne on?

Eks paljudel on karjäär vigastuste nahka läinud, mõni äkki pole leidnud omale välisklubis sobivat väljundit ning muidugi võib see olla tingitud ka huvide muutusest.

scroll to top