Kaspar Lootus ja Tornado U18 heitlevad Leedus poolfinaali pääsu nimel

-Kaspar Lootus | Foto: Siim Semiskar

Kaspar Lootus ja Kaunase Tornado meeskond on Leedu U18 noorte meistrivõistlustel mängimas veerandfinaalis Visi Kartu nimelise meeskonnaga. Seeria seis on hetkel 1:1 ning edasipääseja selgitatakse laupäeval otsustavas mängus.

Seeria teises kohtumises alistas Tornado teisipäeval vastase koguni 100:75. 17-aastane ja 202 cm pikkune eestlasest ääremängija kogus 10 minutiga 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/1), 2 lauapalli, 5 isiklikku viga ja 2 pallikaotust. Võitjate edukaim oli Justinas Ramanauskas 31 punkti, 8 lauapalli ja 5 sööduga.

Kaks päeva varem peetud esimeses veerandfinaalmängus oli Tornado vastasele alla jäänud tulemusega 70:87. Algviisikus alustanud Lootus panustas 18,5 minutiga 5 punkti (kahesed 2/5, vabavisked 1/2), 4 lauapalli, 2 korvisöödu ja ühe blokiga. Lisaks tegi ta ka 5 viga ja ühe pallikaotuse. Ka selles mängus oli Tornado parim Ramanauskas, sel korral 25 punkti ja 7 lauapalliga.