fbpx
Close

Kaspar Lootus pärast esimest kossuhooaega Leedus: täiesti teine maailm

-Kaspar Lootus | Foto: Siim Semiskar

-Kaspar Lootus | Foto: Siim Semiskar

Perspektiivikas 17aastane korvpallur Kaspar Lootus pühkis mullu suvepealinna tolmu jalgelt ja suundus Leedu korvpalli Mekasse Kaunasesse sealsesse Tornado klubi noortesüsteemi, sõlmides klubiga lepingu 1+1 aastaks. Nüüd on esimene hooaeg seljataga.

Pärnu Postimees uuris kahemeetriselt pärnakalt, kuidas on treenida ja mängida riigis, kus korvpall on püha ja konkurentsitult spordiala number üks.

Lootuse koduklubi Tor­nado saagiks jäi Leedu U18 meistrivõistluste pronksmedal, kus 2001. aastal sündinud Lootus mängis aasta vanematega.

Noortesarjas tuli pronks ja meeste seas pääsesite veerandfinaali. Kuidas sealsed bossid teie tulemustega rahule jäid?

Klubi võib ääretult rahule jääda, sest plaanid olidki sellised, kuidas meil välja tuli. Kolmas koht noorteliigas oli meil, kui nüüd reaalselt mõelda, kõige parem koht, mis saavutada. RKLis oli meil nii noor tiim, et kui play-off’i jõuame, on täitsa hea.

Kuidas Leedu kolmas liiga tundus? Kas see võiks olla võrdväärne meie esiliigaga?

Ma arvan, et Leedu kolmas on Eesti esi- ja teise liiga vahepealne. Teisest liigast on ta tugevam. Leedu kolmanda liiga paremik mahuks Eesti esiliiga nelja parema sekka kohe kindlasti. Seal pallib selliseid vanu mängijaid, kes kunagi Leedu meistriliigas tegusid teinud. ­Tase on ikka väga kõva.

Aga missugune on Leedu noorte tase võrreldes Eestiga?

Oehhh … (Naerab.) No Leedu on ­Leedu. Seal on korvpall number üks. Ilmselgelt on seal konkurents tihedam, mäng kiirem ja esimesed kuus tiimi täiesti võrdsed. Kindlasti on seal kõvasti raskem kohta säilitada ja üldse midagi saavutada.

Loe täispikka intervjuud Pärnu Postimehest!

scroll to top