VAATA | Pehka võimas soolo murdis EM-i korraldajamaa vähem kui viie minutiga

-Eesti U18 korvpallikoondis | Foto: EKL

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste rahvuskoondis alustas Rumeenias Oradeas peetavat Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiri kindla võiduga, kui alistas esimeses alagrupimängus korraldajamaa eakaaslased 81:51.

Mängu saatus otsustati sisuliselt juba esimese viie minutiga, kui eksimatult ühe kolmese, kuus kahest ja ühe vabaviske tabanud Ran Andre Pehka vedamisel hoiti vastased nulli peal ning ise visati 20 punkti. Avaveerand võideti 26:4 ja poolajapausile minnes juhiti juba 35 punktiga (48:13).

Teisel poolajal võttis Indrek Visnapuu juhendatav Eesti koondis jala gaasipedaalilt maha. Kolmas veerand jäi viiki 18:18 ja neljas kaotati 15:20, kuid kokkuvõttes teeniti siiski kindel 30-punktiline võit.

Eesti visketabavus mängust oli 37% (31/84), rumeenlastel 27% (15/56). Lauavõitluses olid eestlased paremad 58:38.

Suurima panuse võitu andis Ran Andre Pehka, kelle arvele kogunes lõpuks 30 punkti, 5 lauapalli, 4 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget. Kerr Kriisa lisas 10 silma ning Kaspar Kitsing ja Kaspar Lootus said kumbki kirja 8 punkti ja 11 lauapalli. Rumeenia resultatiivseim oli 14 punkti visanud Dragos Lucian Axinte.

Homme kell 14.00 läheb Eesti koondis vastamisi Šveitsiga, kes kaotas avamängus Belgiale 40:94. A-alagrupi kolmandas kohtumises alistas täna Poola 84:75 Bulgaaria.