fbpx
Close

Tiit Sokk vahetult enne koondise kogunemist: aeg on noorte käes!

-Eesti korvpallikoondise trenn | Foto: Siim Semiskar

-Eesti korvpallikoondise trenn | Foto: Siim Semiskar

2019. aasta maailmameistrivõistluste valikmängudeks valmistuv Eesti rahvuskoondis alustab ühise treeningtsükliga neljapäeva hommikul Saku Suurhallis.

Pisut rohkem kui nädala pärast, 21.juunil seisab koondisel ees esimene proovikivi, maavõistlusmäng koduses Saku Suurhallis Soome vastu. Pärast pühi sõidetakse Helsingisse, kus peetakse korduskohtumine, kirjutab Basket.ee.

Ettevalmistust alustatakse: Janari Jõesaar, Martin Dorbek, Rauno Nurger, Maik-Kalev Kotsar, Rait-Riivo Laane, Martin Paasoja, Kristian Kullamäe, Siim-Sander Vene, Kaspar Treier, Kregor Hermet, Rain Veideman, Kristjan Kitsing ja Sander Raieste.

3×3 korvpalli maailmameistrivõistlustel Filipiinidel osalenud Dorbek ja Kotsar jõuavad Eestisse alles homme varahommikul.

Koondise peatreeneri Tiit Soku sõnul on selgelt noorenenud koosseisu näol tegemist nii-öelda loodusliku valikuga: “Vanematel meestel on pikk ja väsitav hooaeg seljataga. Kehad vajavad puhkust ja vigastused väljaravimist.”

Eelmise koondise tsükli lõpus rääkis treener sel teemal mängijatega. “Jõudsime ühisele arusaamale, et aeg on noorte käes.”

Uutele tulijatele saab maailmameistrivõistluste valikmängudes osalemine olema kõva proovikivi, kuid Sokk usub, et keegi hätta ei jää: “Meil on ka piisavalt kogemust. Korvi all on uued tugevad kutid, kuid keegi tagaliini meestest peab haarama liidrirolli.”

Aeg ettevalmistuseks on lühike, kuid peatreeneri arvates piisav, et kogenumatele asjad meelde tuletada ja uustulnukad mängu sulandada. “Küll nad hakkama saavad,” oli Sokk positiivselt meelestatud.

29. juunil läheb Eesti rahvusmeeskond olulises 2019. aasta maailmameistrivõistluste mängus võõrsil vastamisi Suurbritanniaga ning 2. juulil kodusaalis Kreekaga.

scroll to top