fbpx
Close

Rauno Nurger: olen profikorvpalli nimel viis aastat kõvasti vaeva näinud!

-Rauno Nurger | AFP/Scanpix

-Rauno Nurger | AFP/Scanpix

Eesti korvpallipublik on viimased neli aastat Ameerika Ühendriikides Wichita State’i ülikoolis NCAA korvpalliliigas pallinud Rauno Nurgerit pikisilmi rahvuskoondise ridades näha tahtnud. Sel suvel tekkis 24-aastasel keskmängijal lõpuks võimalus Tiit Soku juhendatava meeskonnaga liituda. Basket.ee uuris Nurgerilt neljapäeval algava koondisetsükli ja tuleviku kohta.

Nurger pallis suure lombi taga aastatel 2014-18. Statistiliselt parimaks hooajaks kujunes mullune (2016/17), kus eestlane kogus keskmiselt 14,1 minutiga 5 punkti ja 2,8 lauapalli. Tänavuse hooaja numbrid olid tal 13,4 minutit, 4,4 punkti ja 2,8 lauapalli. Pärast hooaja lõppemist pole Nurger loorberitele puhkama jäänud, vaid rassib juba teist nädalat kodumaal jõusaalis,

Oled lõpuks liitumas Eesti rahvuskoondise ettevalmistuslaagriga. Kuidas hetkel vorm on ja kas väikeseks puhkemomendiks ka aega on jäänud?

Vorm on väga hea. Olen viimased kaks nädalat teinud jõusaali- ja jooksutrenni. Eestisse jõudes puhkasin nädala. Pärast hooaja lõppu jätkasin ka USA-s treeningutega.

Milliste emotsioonide ja ootustega koondisetsüklile vastu lähed?

Väga positiivsete emotsioonidega loomulikult. Olen viimased paar aastat olnud koondise kandidaatide seas, kuid pole erinevatel põhjustel saanud liituda. Olen väga uhke, et saan lõpuks meeste koondise särgi selga tõmmata.

Eesmärk on meeskond alagrupist edasi aidata ja saada kõrgel tasemel mängida. Suur au on koondist esindada ja samas on see ka hea võimalus end Euroopa turul tõestada. Tuleb anda endast parim.

Homme saame kokku ja näen kõiki nägusid. Isiklik eesmärk on tõestada peatreenerile, et suudan mängida algviisikus.

Kuidas su suvi pärast koondise perioodi välja näeb? Variandid järgmiseks hooajaks juba olemas?

Hetkeseisuga täpset plaani veel pole. Pühendun täielikult koondisele ja siis vaatame edasi. Järgmisel hooajal siirdun pigem välismaale. Agent on rääkinud suvistest laagritest Hispaanias, kuid midagi kindlat veel rääkida ei saa.

Sind pole kodumaal päris kaua aega mängimas nähtud ja ootused on paratamatult kõrgeks aetud. Kuidas lisatähelepanuga toime tuled?

See jätab mind täiesti külmaks. Ajan oma asja ja annan endast parima.

Koondises on väga palju uustulnukaid. Kui paljude mängijatega sa üldse varasemalt kokku oled puutunud?

Paasoja, Laane ja Veidemaniga olen koos noortekoondistes mänginud ja neid tean hästi. Nooremaid nii palju ei tunne aga oleme siin osadega juba tuttavaks saanud. Vaatame, kuidas trennides klappima hakkame.

Kuidas enda viimase hooajaga NCAA-s rahule jäid?

Hooaja alguses näitasin head mängu, kuid järk-järgult jäi mänguminuteid vähemaks ja minu roll meeskonnas väiksemaks. Turniiri saatus jäi samuti vähe südamele.

Millistes elementides sa viie ülikooliaasta jooksul enda arvates enim arenesid?

Olen kõiges paremaks saanud, kuid tõstaksin esile viskekindlust. Enne USA-sse minekut ei lubatud mul enne U20 koondist üldse kaugelt visata.

Vastaste keskmängijad peavad sind kattes olema valmis välja astuma?

Absoluutselt!

Mis on su trumbid keskmängijana?

Vise, liikuvus ja kaitsemäng.

Küsimus, mis paljusid huvitab: Oled sa profikorvpalliks valmis?

Kindlasti olen valmis! Olen selle nimel viimased viis aastat kõvasti vaeva näinud.

scroll to top