Keila KK alistas naiste karikavõistlustel kahe koondislaseta mänginud BC Elva

-BC Elva/CHK - Keila Korvpallikool | Foto: Harry Treier

-BC Elva/CHK – Keila Korvpallikool | Foto: Harry Treier

Naiste karikavõistlustel teenis oma kolmanda võidu Keila Korvpallikool, kes oli esmaspäeval võõrsil 65:60 parem BC Elva/CHK naiskonnast.

Keila võitis avaveerandi 16:13, kuid kodunaiskond suutis poolajapausiks vähendada vahe minimaalseks, 30:31. Kolmandal mänguperioodil leidis parema rütmi Keila, kes haaras korraks isegi 11-punktilise eduseisu. Elva suutis enne otsustavat veerandit aga vahet pisut vähendada ja viimasele kümnele mänguminutile mindi vastu Keila 50:44 juhtimisel.

Kui neljandast veerandajast oli mängitud viis minutit, läks kodunaiskond punktiga juhtima (56:55). Põnevust jagus viimaste minutiteni välja – veel 1.47 enne lõpusireeni oli Elva punktiga peal (60:59), kuid Keila naised olid otsustavatel hetkedel eneskindlamad ja võtsid lõpuks viiepunktilse võidu, kirjutab Basket.ee.

Keila poolt tegi enim skoori Anni Sild, kes kogus 15 punkti. Võrdselt 11 punkti peale jäid Maarja Sillamaa ja Kristel Talv. Simona Bartkova tegi 10 punkti ja 16 lauapalliga vägeva kaksikduubli. Elva naiskonda vedas Mirjam Nikolai 24 punkti ja 12 lauapalliga. Kaiti Vasiljeva toetas teda 16 punkti ja 7 resultatiivse sööduga. Elval poolelt ei teinud kaasa Janeli Lilleallik ja Laina Mesila-Kaarmann, kes esindasid Eesti naiskonda Bosnias toimunud EM-valiksarja “mullis”.

Naiste karikavõistlustel hoiab täiseduga (5-0) esikohta G4S Noorteliiga, teisel kohal on Tartu Ülikool/Kalev (4-1) ja kolmandal Tallinna Ülikool (3-1).

Naiste karikavõistlustel mängivad 8 naiskonda 1-ringilise põhituniiri, seejärel mängitakse poolfinaalid (2 mängu kokkuvõttes) ning finaalmäng, mis toimub 20. detsembril Rakvere Spordikeskuses.