fbpx
Close

Kerr Kriisa: enne mängude algust me ei oodanud, et suudame turniiri võita

-Kerr Kriisa | Foto: Ekraanitõmmis

Kaunase Žalgirise U18 meeskond võitis lõppenud nädalavahetusel kodusaalis peetud noorte Euroliiga etapi ning tagas sellega endale koha mai kuus Hispaanias, Vitoria-Gasteizis toimuvale finaalturniirile. Leedu tippklubi triumfi nurgakiviks oli eestlasest mängujuht Kerr Kriisa, kes sai teenitult ka MVP auhinna.

Eriti magus oli Žalgirise jaoks see, et finaalis alistati Kriisa 27 punkti, 5 lauapalli, 3 söödu ja 2 vaheltlõike toel 92:79 suurim kodune rivaal Vilniuse Rytas. Kogu turniiri nelja kohtumisega tõi eestlane keskmiselt 19 punkti, 5,5 korvisöötu, 3,5 lauapalli ja 1 vaheltlõiget mängus ning tema kasulikkusetegur (PIR) oli 23.

“Loomulikult oleme väga õnnelikud, et võitsime. Ma arvan, et enne mängude algust me ei oodanud, et suudame turniiri võita. Aga jätkasime endasse uskumist ning võit on meile väga oluline, eriti kuna vastaseks oli Rytas,” rääkis Kriisa Euroliiga veebilehele antud intervjuus.

Eestlasest tagamehe sõnul oli ta finaalmängu eel enesekindel, kuna grupifaasi mängud tulid Žalgirisel hästi välja. “Meie kaitse oli korralik ning selles vallas polnud vaja muretseda. Ma teadsin, et suudame viskeid tabada – seetõttu olin enne mängu üsna enesekindel.”

Eelmisel hooajal kaotasid 2000. sünniaastaga Žalgirise mängumehed otsustavas mängus Roma Stella Azzurrale ning finaalturniirile ei pääsenud. Kriisa sõnul on tal hea meel, et tema aastakäigu poisid selle vea nüüd parandasid.

Kevadel Hispaanias toimuvale noorte Euroliiga finaalturniirile on hetkel Kriisa sõnul veel vara mõelda: “Hetkel ma ei mõtle veel nii kaugele. Praegu plaanin minna riietusruumi kaaslastega rõõmustama. Nädala alguses alustame taas raskete treeningutega, et ennast finaalturniiriks ette valmistada.”

16.-19. mail Vitoria-Gasteizis koos suure Euroliiga finaalturniiriga toimuvale noorte finaalturniirile on praeguseks koha kindlustanud ka Valencia etapi võitnud Valencia Basketi U18 tiim ning Müncheni etapil triumfeerinud Madridi Reali noored. Neljas finaalturniiril osaleja selgub 22.-24. veebruaril Belgradis toimuval turniiril.

Kaunase turniiri MVP-ks nimetatud Kriisa sai loomulikult veelkord vastata ka küsimusele, mida individuaalne auhind tema jaoks tähendab. Taas näitas 18-aastane tagamees üles küpsust ning tõi esmajärjekorras esile meeskondliku edu tähtsuse.

scroll to top