fbpx
Close

Kerr Kriisa: sisimas loodan, et üllatusi rohkem ei tuleks ja saab kossu mängida

-Kerr Kriisa | Foto: Ekraanitõmmis

-Kerr Kriisa | Foto: Ekraanitõmmis

Eesti koondise mängujuht Kerr Kriisa siirdus tänavuse hooaja eel üllatuslikult Leedu suurklubi Kaunase Žalgirise süsteemist ookeani taha Arizona ülikooli. Kahjuks pääses eestlane võistlusmängudes platsile alles hooaja lõpus, kuna NCAA uuris seni tema võimalikku profimängija staatust ja ei andnud mängimiseks rohelist tuld.

“Hooaeg oli päris lühike. Aga kokkuvõttes võib rahule jääda, mis ma selle 8-9 mänguga saavutasin. Mis edasi? Nüüd on kerge puhkus ja siis hakkab töö uuesti pihta,” rääkis 20-aastane ja 190 cm pikkune tagamees “Mängumehed” korvpallipodcastis.

Sel hooajal Arizona märtsihullusel ei mängi, kuna sisuliselt pani kool endale varasemate hämarate tegude eest play-off’i keelu. Kunagised pahandused olevat paljude arvates ka üks põhjus, miks NCAA Kriisa juhtumi menetlemisega pikalt aega võttis.

Kas järgmisel aastal on asjad korras ja eestlast ootab täishooaeg? “Meile on öeldud, et nüüd peaks korras olema kõikide asjadega. Et ei tohiks üllatusi tulla ja peaksime saama play-off‘e ja turniire saama mängida. Aga eks ma olen natuke Ameerika ajalehti ka uurinud ja seal räägitakse natuke teist juttu. Ma usun ja sisimas loodan, et üllatusi rohkem ei tuleks ja saab kossu mängida.”

“Mida aega edasi, seda paremaks me saime. Me oleksime suhteliselt piiri peal olnud, kas oleksime march madness’ile saanud või mitte,” rääkis Kriisa käimasoleva hooaja kohta. Tuleviku väljavaated on tema sõnul aga suurepärased: “Mulle tundub, et meil paar tagamängijat läheb minema ja siis loodetavasti saan ka “ühe” peale mängima. Meil oli juba sel aastal väga talendikas sats, aga oli kümme freshman’i ehk kümme noort kutti tuli esimest korda kokku. Sel hooajal olime konverentsis ja isegi üle riigi üks nooremaid satse. Tulevik on meie satsil väga helge, kui kokku jääme.”

Mõnda aega nüüd USA-s kohanenud Kriisa sõnul on USA ülikoolikorvpall hoopis midagi muud kui Euroopa mäng: “Atleete on palju rohkem. Meie mängime ka ilgelt kiiret korvpalli, ilgelt palju on edasi-tagasi jooksmist. Otsime kiiremaid lahendusi, Leedus on veidi tasakaalukam see asi.”

Kriisa sõnul ei saanud ta eriti palju enda positsiooni ehk “number ühte” mängida ning seetõttu tuli tal palju lihtsalt üles-alla joosta ja oodata, kuni pall temani jõuab. “Vahepeal üksikud episoodid mängisin “ühe” peal. Siis vähemalt minu arvates rünnak tundus palju loogilisem. Aga rohkem oli nurgast nurka sprintimist ja kaitses hagu andmist,”

Peatreeneri Sean Milleri “kasvatusvõtete” iseloomustamisel muigas Kriisa: “Mul oli okei tulla (siia), sest olin natukene Šarase (Šarunas Jasikevicius – toim.) all olnud ja sellise hullumeelsema mentaliteediga harjunud. Aga mõned kutid tulid otse keskkoolist ja vaatasid, et mis nüüd lahti on. Treener on karm ja väga distsipliini hoidev treener.”

Kuula intervjuud Kriisaga “Mängumehed” saatest:

scroll to top