fbpx
Close

Kindel: Leedu on valmis kõiki Euroliiga tänavuse hooaja ülejäänud mänge võõrustama!

-Žalgirio Arena | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

-Žalgirio Arena | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Koroonaviirusega seoses pole endiselt selge, kas Euroliiga sellel hooajal jätkub või jäigi põhiturniiri 28. mänguvoor viimaseks. Kui sealt peaks ikkagi tulema positiivne signaal, siis Leedu on valmis kõik 18 meeskonda vastu võtma ning 54 mängu läbi viima, millele lisanduksid veel omakorda play-off’id.

Leedus on võetud vastu otsus, et 30. maist alates võib spordivõistluseid taas korraldama hakata. Nii Kaunase kui ka Vilniuse linn olid varasemalt andnud nõusoleku võõrustama Euroliiga põhiturniiri lõppu ja igal juhul soovib kuulus Žalgirio Arena olla üks võistluspaik, kus matšid saaksid lahti rulluda.

Kaunase Žalgirise teadaandes seisis: “Euroliiga peab 25. maiks võtma vastu otsuse, kas 2019/20 hooaeg saab jätkuda. Kui otsustatakse jätkata, siis kõik ülejäänud mängud viiakse läbi ühes riigis, mille Euroliiga ise välja valib. Kandidaatide seas on muuhulgas Leedu ning kõik viimased põhiturniiri mängud ning play-off’id toimuksid Kaunases ja Vilniuses. Leedu peaminister Saulius Skvernelis on saatnud Euroliigale samuti ametliku kirja, milles põhjendanud, miks peaks Leedu need mängud omale saama. Selles kinnitati, et meeskondade, mängijate ja ametnike heaolu nimel tehakse endast kõik oleneva,”

“Žalgirio Arena valmistub võimalikeks mängudeks ja on Euroliigaga pidevas suhtluses, mis puudutab sealhulgas mitmeid tehnilise ning ohutusega seonduvaid detaile. Leedu on üks nendest Euroopa riikidest, mis on suutnud Covid-19 viiruse levikuga toime tulla ja on juba alustanud karantiiniperioodi meetmete leevendamisega, mille käigus lubatakse 30. maist hakata spordiüritusi läbi viima. Kõik Žalgirise enda mängijad, kes Leetu jäid, hakkavad järgmisest esmaspäevast koos treenima. See, kas välismängijad ja karjääri USA-s jätkav Martinas Geben naasevad samuti meeskonna juurde, sõltub Euroliiga otsusest hooaja jätkumise osas.”

scroll to top