fbpx
Close

Mihkel Kirves: vajasin keskkonnavahetust ja uut väljakutset

Avatar
-Mihkel Kirves | Foto: basketballevice.sk

Aastaid Pärnu Sadama värve kandnud ning lõppenud hooajal klubi Eesti meistrivõistluste pronksini tüürinud Mihkel Kirves pühkis juunikuus suvepealinna tolmu jalgadelt ja liitus Slovakkia kõrgliigas palliva Levice Patrioti meeskonnaga.

Slovakkia  korvpalliportaalile antud intervjuus rääkis 22-aastane ja 198 cm pikkune eestlane klubi vahetamise tagamaadest ning jagas seniseid muljeid karjääri esimesest välisklubist.

Usutlusest selgub, et endisele koduklubile võlgneb Kirves enda sõnul väga palju, kuid pärast seitset aastat Pärnus oli aeg midagi muuta. „Tahtsin saada paremaks ning astuda karjääris sammu edasi,“ ütles eestlane. „Selleks vajasin keskkonnavahetust ja uut väljakutset.“

Enne Slovakkia klubiga liitumist võttis ääremängija ühendust ka Tanel Kurbasega, kes mängis Levices hooajal 2017/2018. “Suvel suhtlesime ja Kurbas rääkis klubist ainult head,“ ütles Kirves ja lisas, et üle-eelmisel hooajal Levicega Slovakkia meistriks tulnud kaasmaalase sõnul on pärnaka uus koduklubi väga professionaalne ning siinsed inimesed abivalmid, sõbralikud ja positiivsed.

Seitsme ametliku kohtumise järel jagab ka Kirves uue leivaisa kohta vaid kiidusõnu. “Kõik on suurepärane ja väga professionaalne. Ma ei pea millegi pärast muretsema. Siin on väga head taastumistingimused ja ma saan keskenduda korvpallile. Olen siin õnnelik ja tunnen end koduselt,“ sõnas eestlane.

Pärnaka hinnangul on neil hea meeskond, kel on kõvasti potentsiaali. Pikalt suvepealinna värve kandnud Kirves lubab võistkonda aidata nii palju kui võimalik, lootes ka enda mängus teha edusamme. „Tahan rohkem silma jääda ning vältida vigastusi,“ avaldas eestlane. „Loodan selle hooajaga näidata, et suudan mängida ka väljaspool Eestit.“

Seni peetud seitsmes mängus on Kirves keskmiselt 15 minutiga toonud 6,4 punkti ja 3,4 lauapalli. Eestlase koduklubi hoiab kolme võidu ja kahe kaotusega liigatabelis viiendat kohta. Alpi-Aadria karikasarja on Levice alustanud võidu ja kaotusega.

scroll to top
Inline
Inline