fbpx
Close

Kõik on võimalik! Annika Köster – füüsilist kontakti pelgavast “lillekesest” Eesti koondise nurgakiviks

-Annika Köster 2008. ja 2019. aastal | Fotod: Siim Semiskar

-Annika Köster 2008. ja 2019. aastal | Fotod: Siim Semiskar

Rubriik “Kõik on võimalik” naaseb Eesti naiste korvpalli tähtede juurde, kui meenutame 22. juulil ehk täna 28-aastaseks saava 185 cm pikkuse Eesti koondise ääremängija Annika Kösteri tegemisi noorteklassides.

Meie poolt arhiivisügavustest välja toodud fotol murrab toona 15-aastane Köster läbi tüdrukute B-klassi Eesti meistrivõistluste finaalkohtumises tartlaste KK Taba 89 vastu. Siili PK võitis matši 68:50 ja tuli meistriks.

Tänaseks päevaks on Köster tõusnud Eesti koondise üheks oluliseks lüliks ning käinud proovimas ka Soome kõrgliigas. Lõppenud hooajal pallis Köster kodumaal Tallinna Ülikooli ridades, kus ta kolme Balti riigi ühises liigas kogus keskmiselt veidi rohkem kui 31 minutiga 14,4 punkti, 11,1 lauapalli, 3,2 resultatiivset söötu ja 3,6 vaheltlõiget.

Kommenteerib Annika Köster:

“See on tolle aasta finaal! Tegelikult mäletan toda mängu küll, kuna see hakkas meie jaoks väga kehvalt ja jäime kohe alguses 20 punktiga taha. Aga siis hakkas kõik järsku jooksma ja võitsime mängu omakorda peaaegu 20 punktiga.

Ja no see pilt – tüüpiline mina, oma imelike näoilmetega. Mäletan, et kontakt mulle väga ei istunud ja olin pigem selline “lilleke”. Nagu pildilt näha, siis Rosemary (Rits) pani hea katte Mailisele (Mailis Pokk – toim.), et saaksin kontaktivabalt korvile minna.

Õnneks hakkas see osa mulle järjest enam meeldima, sain füüsiliselt tugevamaks ja korvpall hakkas ka aina rohkem ja rohkem meeldima. Enda arvates tuli mängimine täitsa hästi välja ja isu mängida ning edasi areneda kasvas edasi ja siin ma täna siis olen.

Selle pildiga tahaksin tervitada 92 Siilikaid ja treener Maiat (Maia Dorbek – toim.)! Võitsime selle võistkonnaga pea kõik vanuseklassid.”

scroll to top