fbpx
Close

Kolmekordne Eesti meister lahkub Valga-Valkast ja tõmbab taas selga Tartu vormi

-Timo Eichfuss | Foto: Siim Semiskar

-Timo Eichfuss | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval avaldas Valga-Valka/Maks&Mooritsa korvpallimeeskond oma Facebooki lehel teate “Thank you, Timo!” ehk “Täname sind, Timo!” Põhjuseks fakt, et 31-aastane ääremängija lahkus klubist ja taasliitus üle mõne aasta oma kunagise kodutiimi Tartu Ülikooliga.

Kahemeetrine Eichfuss mängis Valgas alates 2018. aastast ning tänavusel hooajal sai piirilinna meeskonna eest kirja 15 mängu ning nendes keskmiselt 26 minutit. Selle ajaga kogunes eestlase kontole keskmiselt 10,7 punkti, 5,5 lauapalli ja 2,7 resultatiivset söötu.

Eichfuss on Paf Eesti-Läti korvpalliliiga lehel juba Tartu Ülikooli mängijana üles antud ning enda sõnul on ta klubi treeningutega ka juba liitunud. “Arvatavasti homme panen vormi juba selga, aga kas mängima ka kohe lastakse, eks seda ole näha,” kommenteeris mängumees Korvpall24.ee portaalile.

Tartu Ülikoolil (7-11) on pühapäeval kodusaalis ees kohtumine Läti suurklubi BK Ventspilsiga (14-5). Hetkel on tartlased liigatabelis 9. positsioonil ehk esimesena play-offist väljas.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul sai meeskonna korvialune kogemust juurde. “Timo tahtis enne hooaja lõppu muudatust ja samas on meie korvialune hõre, mis tähendab pikkadele suurt mängukoormust. Saime Timoga tingimuste osas kokkuleppele ja nüüd on meeskonnas pisut kogemust juures, et hooaja teine pool korralikult ära mängida,” sõnas Vene klubi sotsiaalmeedia vahendusel.

2004. aastal Rakverest karjääri alustanud Eichfuss siirdus 2008. aastal Tartu Ülikooli meeskonda ja veetis seal kaheksa aastat, võites kahel korral ka Eesti meistritiitli. Kolmanda koduse tiitli tõstis mees auhinnakappi 2017. aastal, kui esindas BC Kalev/Cramot. Veel on mänginud Eichfuss ühe hooaja ka Pärnu esindusklubi ridades.

scroll to top