Kolmeseid hästi tabanud Treier aitas Montegranaro võidule, Veideman Mantovat päästa ei suutnud

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Pühapäeval käisid väljakul kõik kolm Itaalia esiliigas mängivat eestlast – Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme koduklubid said kirja võidud, Rain Veidemani tööandja pidi aga vastu võtma kaotuse.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight alistas koduväljakul Roseto Cimorosi tulemusega 81:73 (14:11, 21:22, 25:16, 21:24).

Treier pääses esmakordselt väljakule 1.48 enne avaveerandi lõppu, kui Montegranaro juhtis 12:8. Teise veerandi alguses tabas ta kolmepunktiviske ja minut hiljem ka teise, mis viis Montegranaro ette 22:14. Roseto vastas aga 7:0 spurdiga ja tuli mängu tagasi. Teise perioodi keskel vahetati eestlane pingile ning rohkem ta avapoolaja jooksul väljakule ei saanudki. Veerandaja lõpuni jätkus tuline punkt-punkti heitlus ja poolajapausile mindi Montegranaro 35:33 eduseisus.

Treier naasis platsile kui kolmandat veerandit oli mängitud 3.30 ja tablool seisid Montegranaro edunumbrid 41:39. Veerandaja keskel pääses Roseto korraks 2 punktiga ette (41:43), kuid perioodi teine pool kuulus kodumeeskonnale ning viimasele neljandikule siirduti Montegranaro 60:49 juhtimisel. Kui viimast veerandit oli mängitud 3.32, jõudis Roseto veel 3 punkti kaugusele (65:62), kuid seejärel tabas Treier oma neljanda kolmepunktiviske ja Montegranaro hoidis eduseisu kindlalt lõpuni.

Treieri arvele kogunes mängu lõpuks 23 minutiga 12 punkti (kolmesed 4/6), üks lauapall, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga. Tema takistamisel vilistati vastastele samuti 2 viga.

Rain Veidemani tööandja Mantova Pompea jäi võõrsil alla Treviso De’ Longhile 54:71 (16:16, 11:20, 18:22, 9:13).

Veideman oli platsil terve avaveerandi, kuid punktiarvet ta selle ajaga avada ei suutnud. Teist perioodi alustas ta pingilt ja pääses väljakule kui veerandaega oli mängitud 3.39 ning Mantova oli 3 punktiga taga (17:20). Veideman avas oma punktiskoori teise veerandi keskel, kui tabas kahepunktiviske ja viis Mantova ette 23:22. Seejärel tegi Treviso aga 14:4 spurdi ning poolajapausiks jäi Mantova 27:36 kaotusseisu.

Treviso alustas kolmandat veerandaega 8:0 spurdiga ja vahe kasvas juba 17-punktiliseks. Veideman pääses kolmandal veerandajal platsile algviisikus, kuid 3 minutit ja 16 sekundit hiljem vahetati ta puhkama. Eestlane naasis väljakule 1.08 enne kolmanda perioodi lõppu ja realiseeris 2+1 rünnaku, mis tegi veerandi lõpuks seisuks 45:58. Viimasel neljandikul kasvas vahe korraks isegi 20 punktile ja Mantova enam mängu päästa ei suutnud. Veideman tabas veel kahest vabaviskest ühe ja 2.52 enne lõpuvilet vahetati ta pingile.

Oma meeskonnast enim, ligi 28 minutit väljakul viibinud Veidemani arvele kogunes 6 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 0/2, vabavisked 2/5), 6 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel 5 viga.

Mikk Jurkatamme koduklubi Ravenna OraSi võttis koduväljakul 87:80 (19:22, 22:22, 24:13, 22:23) võidu Imola Le Naturelle Basketi üle.

Jurkatamm pääses esmakordselt väljakule 3.19 enne avaveerandi lõppu, kuid 2 minutit ja 28 sekundit hiljem vahetati ta 17:17 viigiseisul taas pingile. Avaveerandi 19:22 kaotanud Ravenna jäi teise perioodi keskel 11 punktiga taha (27:38), kuid jõudis poolajavileks taas 3 silma kaugusele (41:44). Jurkatamm naasis platsile teise veerandaja lõpus ja viskas mööda kolmepunktiviske.

Kolmanda veerandaja alguses kasvas Ravenna kaotusseis 8-punktiliseks, kuid seejärel tegi kodumeeskond koguni 20:2 spurdi ja läks otsustavale neljandikule juba 65:57 eduseisus. Viimasel veerandil Imola lähemale kui 5 punkti kaugusele ei jõudnud. Jurkatamm teisel poolajal enam väljakule ei pääsenud.

Eestlane sai ligi 4 mänguminutiga kirja vaid ühe mööda visatud kolmepunktiviske ja ühe isikliku vea.

Montegranarol on nüüd 22 vooru järel 18 võitu ja 4 kaotust, millega hoitakse Itaalia esiliiga ehk Serie A2 idadivisjonis 2. kohta. Ravenna on 10 võidu ja 12 kaotusega 7. kohal ning ühe mängu vähem pidanud Mantova asub 9 võidu ja 12 kaotusega 10. positsioonil.