fbpx
Close

Siim Raudla: teises liigas on ägedaid satse, aga tasemevahed on liiga suured

-Siim Raudla | Foto: Siim Semiskar

-Siim Raudla | Foto: Siim Semiskar

Saku II liigas on A-alagrupis hetkel kolmandal kohal Rae Koss/Hansaviimistluse tiim, kes eelmisel teisipäeval mängis suurelt üle BC Kalev II meeskonna ja reedel sai olulise võidu KK Viimsi/Kesklinna KK vastu. Korvpall24.ee tegi pärast nädala esimest mängu juttu Rae Kossu peatreeneri Siim Raudlaga, kellelt küsisime üldiselt tänavuse hooaja teise liiga taseme kohta.

Mäletatavasti tegime teisest liigast juttu ka novembri keskel, kui Tallinnas käis mängimas Andres Sõbra juhendatav Kadrina Karud, kes hetkel A-gruppi 10 võidu ja 1 kaotusega juhtimas. Toona tõi Sõber ka oma intervjuus välja Raudla ja tema hoolealused Rae Kossust, kui ühe positiivse üllatuse pakkunud konkurendina. Asjadest ette rutates võime öelda, et Raudla saatis kogenud treenerile Kadrinasse ka vastukomplimendid.

Teise liiga alagruppide tabeleid vaadates jääb silma, et A-grupis tuleb võitude arvus suurem vahe sisse pärast viiendat tiimi ning B-grupis tundub olevat väga suur ärakukkumine tasemes ülemise neliku ja alumise neliku vahel. Samale nüansile juhtis tähelepanu ka Raudla, kuid kinnitas samas, et ülemise otsa tiimid mängivad väga korralikku korvpalli, kuna tooni annavad noored ja näljased mängumehed.

Milline on teise liiga hetketase Sinu silmade läbi vaadates?

See on hea küsimus (mõtlikult – toim.). Ma arvan, et teise liiga tase on praegu veidi ebaühtlane. Ülemise ja alumise otsa vahe mõlemas alagrupis on natuke liiga suur. Olles jälginud ka teist alagruppi ja sealseid tulemusi ning muidugi oma alagrupis mängides, ülemise poole tiimidest näiteks Kadrina Karud võiks mõne täiendusega mängida vabalt ka esiliigas. On teisigi häid satse nagu Keila Korvpallikool ja KK Viimsi, kus noored A-klassi poisid, kes teevad iganädalaselt palju trenni ja lähevad hooaja käigus ka paremaks. Ühesõnaga, on ägedaid satse, aga tasemevahe on veidi liiga suur ja mingid meeskonnad võiks vabalt mängida kolmandas liigas, kui see peaks mingil hetkel tulema.

Kas Rae Koss/Hansaviimistlus on Sinu hinnangul kindlalt seal kõrgetasemeliste tiimide hulgas?

Eks kevad näitab. Me teeme nii palju trenni, kui me suudame. Üritame asju teha… professionaalselt on vist palju öeldud, aga üritame anda endast parima. Ma praegu ei julge midagi lubada. Aga meie eesmärk on olla kevadel paremad, kui me olime sügisel. Siis on näha, kuhu me sellega välja jõuame. Hetkeseisuga ma arvan, et oleme päris õigel teel.

Kui palju Sa oled näinud teist alagruppi ja seal toimuvat?

Mulle tundub, et seal on samamoodi mõned viimased tiimid ära kukkunud, kuna koosseis on hõre ja mängitakse noortega. Ülemises otsas on KK Hito/BC Karjamaa, kus on vanad mängumehed Margo Tali, Edvard Trumm ja nooremad kutid, kes isegi meistriliigakogemust saanud. Võrumaa on ühtlane ja agressiivne sats. Alagrupid tunduvad olevat üsna ühtlased – on mõned tugevamad võistkonnad ja siis alumise otsa tiimid.

Kaheksa tiimi, kes veerandfinaalidesse pääsevad, peaksid hinnanguliselt olema siis võrreldava tasemega?

Jah, see supp võiks olla üsna ühtlane. Mul küll täielikku ettekujutust teisest alagrupist pole, aga arvan küll, et mõlema alagrupi esimesed neli võiksid olla võrdsed. Ma võin küll ka täiesti eksida ning ei pretendeeri siin täielikule tõele.

Kas teine liiga on Sinu arvates muutumas varasemate aegadega võrreldes professionaalsemaks?

Jah, igal juhul. Võtame kasvõi Kadrina, kus on Andres Sõber eesotsas ning noored kutid põrutavad koos mõne vanema täiendusega. Meie alagrupis olev KK Viimsi/Kesklinna KK on A-klassis liider ja enamik samad kutid mängivad ka teises liigas. Peep Pahvi poisid Keilast – samuti A-klassi poisid. Nende satside vastu on äge mängida, kus noored tulevad vihaselt otsa. See meie komistuskivi hooaja esimeses pooles oligi ja nägime kohe oma nõrgad kohad ära – kui meid tuldi kägistama, siis meil oli hapnik kinni. Selle poole olemegi liikunud, et jõuaks rohkem. Praegu on raske midagi prognoosida, aga tunnen, et meie liigume küll tõusvas laines.

scroll to top