fbpx
Close

Kolmest kolm! Balti liigas said võidud ka Tartu Ülikool/Kalev ja G4S Noorteliiga

-Sandra Reinvald | Foto: Siim Semiskar

-Sandra Reinvald | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiskondadel oli Balti korvpalliliigas edukas nädalavahetus. Kui laupäeval haaras endale kaks punkti Tallinna Ülikool, siis pühapäeval olid võidukad ka Tartu Ülikool/Kalev ja G4S Noorteliiga.

Balti liiga kõrgemas divisjonis teenis võidupunktid Tartu Ülikool/Kalev, kes alistas kodus lisaaja järel Liepaja 89:84 (17:16, 21:25, 20:14, 16:19, 15:10). Kohtumine kulges äärmiselt tasavägiselt ja suuremaks kui seitse punkti ei paisunud vahe kordagi. Neljandal veerandil hoidis Tartu Ülikool/Kalev pidevalt mõnepunktilist edu, kuid kümme sekundit enne normaalaja lõppu suutsid lätlannad mänguseisu viigistada (74:74). Lisaaja alguses haarasid eestlannad juhtohjad taas enda kätte ja seekord neid enam ei loovutatud.

Tartu Ülikool/Kalevi parim oli kaksikduubli teinud Sandra Reinvald, kes viskas 21 punkti ja võttis 13 lauapalli. Kaksikduublid said kirja ka Anna Gret Asi ja Liina Vähi, kes kogusid vastavalt 18 punkti ja 14 resultatiivset söötu ning 12 punkti ja 10 lauapalli. Eleriin Vaino lisas 11, Helerin Kass 10 ja Miriam Prim 8 punkti. Liepaja resultatiivseim oli 32 punkti visanud Ketija Vihmane.

Tartu Ülikool/Kalev hoiab nüüd turniiritabelis seitsme punktiga viiendat kohta, olles võitnud kolm ja kaotanud ühe mängu. Kahe võidu kõrvale kolmanda kaotuse saanud Liepaja asub samuti seitsme punktiga kolmandal kohal. Tartu Ülikool/Kalev peab oma järgmise kohtumise alles 1. detsembril, kui kodus mängitakse Šiauliai naiskonnaga.

G4S Noorteliiga alistas Balti liiga teises divisjonis kodus Jurmala 69:57 (20:10, 13:17, 20:16, 16:14). Audentese spordigümnaasiumi neiud haarasid juhtohjad enda kätte avaminutitest peale ega loovutanud neid kordagi. Poolajavileks oli vahe küll vaid kuus punkti (33:27), aga sellest lähemale lätlannad enam ei jõudnud.

G4S Noorteliiga parimateks kerkisid Marie Anette Sepp ja Triinu Ojala, kes viskasid kumbki 13 punkti ning võtsid vastavalt 5 ja 7 lauapalli. Anete Elisabeth Adler lisas 10, Marija Gontšarova arvele jäi 8 ning Valeria Prede ja Viktoria Timoštšuk said mõlemad kirja 7 punkti. Jurmala resultatiivseimad olid Anastasija Cernova, Zane Novikova ja Betija Rudzite, kes kõik said kirja 11 punkti.

Kahe kaotuse kõrvale teise võidu saanud G4S Noorteliiga tõusis turniiritabelis kuue punktiga teisele kohale, mõlemad senised mängud kaotanud Jurmala on kahe punktiga seitsmes ehk viimane. Oma järgmise mängu peab G4S Noorteliiga tuleva nädala laupäeval, kui võõrustatakse Jelgava naiskonda.

scroll to top