Konontšuk kerkis Tšehhi U19 liigas üleplatsimeheks, Paloots‎ tegi debüüdi GBA teise koosseisu eest

-Artur Konontšuk | Young Guns GBA Invitational 2019

Eesti noortekoondislased Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk aitasid Get Better Academy U19 võistkonna kahe kindla võiduni. Võidukalt jätkas ka GBA teine U19 koosseis, kelle ridades mängivad Andre Loigu ja Karl Gustav Paloots‎.

Tšehhi U19 vanuseklassi meistrivõistlustel alistas Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki koduvõistkond GBA laupäeval kodus Piseki Sokoli eakaaslased 96:76 (26:18, 22:19, 20:23, 28:16).

Algviisikus alustanud Jaaksonil jäi laupäevases mängus punktiarve avamata – 21 minutiga viskas ta mööda ühe kahe- ja ühe kolmepunktiviske. Protokolli läks kirja 4 lauapalli, 3 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Vahetusest sekkunud Konontšuk kogus ligi 17 minutiga 11 punkti (kolmesed 3/5, vabavisked 2/2), 8 lauapalli, ühe vaheltlõike, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Pühapäeval peetud kohtumises sai GBA koduväljakul kindla 108:41 (33:7, 22:11, 34:15, 19:8) võidu Praha Sokoli üle.

Pingilt sekkunud Konontšuk viibis väljakul üle 20 minuti ning viskas üleplatsimehena 25 punkti (kahesed 5/8, kolmesed 4/6, vabavisked 3/3). Lisaks hankis ta 6 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, blokeeris ühe vastaste pealeviske, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi 4 pallikaotust.

Algviisikusse kuulunud Jaaksoni arvele kogunes mängu lõpuks 20 minutiga 9 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), 4 lauapalli, 3 korvisöötu, üks viskeblokeering ja 2 isiklikku viga.

Tšehhi U19 võistlussarjas esikohal jätkaval GBA-l on 2 vooru enne põhiturniiri lõppu kirjas 19 võitu ja 1 kaotus.

GBA B-meeskond, kelle ridades mängivad Andre Loigu ja Karl Gustav Paloots‎, võitis laupäeval Tšehhi tugevuselt teises U19 sarjas kodus Olomouci 84:61 (24:15, 20:13, 23:16, 17:17). Loigu panustas võitu 8 punkti, veebruari lõpus akadeemiaga liitunud Paloots‎ viskas oma debüüdil 5 silma.

Pühapäevases mängus oli GBA B-meeskond koduväljakul tulemusega 85:66 (20:11, 25:20, 23:21, 17:14) üle Opava eakaaslastest. Loigu viskas GBA kasuks 11 punkti, Paloots‎ lisas 6 silma.

GBA teine koosseis hoiab nüüd liiga finaalfaasis 4 võidu ja 2 kaotusega 2. kohta.