Konontšuk sai ohtralt mänguaega, kuid meeskonda kaotusest päästa ei suutnud

-Artur Konontšuk | Foto: Siim Semiskar

Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles sai USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis kindla kaotuse, kui võõrsil jäädi 56:75 alla UTEP Minersile.

Southern Miss jäi tagaajaja rolli kohe alguses, kui UTEP viskas kahe minutiga 10 vastuseta punkti. Seejärel tabas Konontšuk kolmepunktiviske, mis jäi aga ka paraku tema ainsaks korviks. Poolajaks oli Southern Miss taga 29:39 ning enam lähemale kui kaheksa punkti ei jõutudki.

Eestlane alustas kohtumist algviisikus ning viibis lõpuks väljakul 34 minutit. Lisaks 3 punktile (kahesed 0/1, kolmesed 1/2) võttis Konontšuk 6 lauapalli (sh 2 ründelauast), andis ühe resultatiivse söödu ja tegi 2 pallikaotust.

Southern Missi resultatiivseim oli LaDavius Draine, kes viskas 16 punkti ja hankis 5 lauapalli. Võitjate parim oli üleplatsimehena 26 punkti visanud Daryl Edwards.

Southern Miss on sel hooajal võitnud üheksa ja kaotanud 20 kohtumist, USA konverentsis (C-USA) asutakse viie võidu ja 11 kaotusega eelviimasel ehk 13. kohal. UTEP on sel hooajal kogunud 15 võitu ja 14 kaotust. Konverentsisisene saldo on neil kuus võitu ja 10 kaotust, millega jagatakse 11.-12. kohta. USA konverentsi turniirile pääsevad 12 paremat.

Põhihooaja lõpuni jääb Southern Missil pidada veel kaks kohtumist. Neist esimene peetakse Eesti aja järgi neljapäeva öösel, kui kodusaalis võõrustatakse Rice’i ülikooli meeskonda.