fbpx
Close

Koroonaprobleemi käes ägav Itaalia pole nõus korvpallihooajale joont alla tõmbama

Avatar
-Varese korvpallifännid | Foto: Siim Semiskar

Kui Leedu korvpalliliiga otsustas koroonaviiruse tõttu kehtestatud eriolukorra tõttu kõrgliigahooaja lõpetada ja Kaunase Žalgirisele meistritiitli kätte anda, siis Itaalias mõeldakse erinevate variantide peale, kuidas hooaeg ikkagi lõpuni mängida.

Sealne väljaanne La Prealpina avaldas info, mille kohaselt sealse korvpalliliiga juhid on teinud otsuse, et lõplikult hooajale joont alla veel ei tõmmata. Itaalia Korvpalliliidu asepresident Gaetano Laguardia kinnitas, et eesmärgiks on võetud siiski hooaega ühel hetkel jätkata. Mehe sõnul on seatud ka punane joon, mille kohaselt jätkatakse hooajaga, kui seda saab teha enne aprilli lõppu.

Eestlastest mängisid tänavu Serie A-s meie koondislased Siim-Sander Vene (Varese) ja Henri Drell (Pesaro). Kui mängude jätkudes läheks käiku kaheksa võistkonna finaalturniiri idee, siis 10. kohal paikneva Varese ja 17. positsioonil oleva Pesaro jaoks oleks hooaeg lõppenud.

Itaallaste positiivne suhtumine on seda üllatavam, et just Põhja-Itaalia on pikalt olnud koroonaviiruse Euroopa epitsenter, kus senini väga suured probleemid haiguse leviku takistamisega ja nakatanute ravimisega.

Eesti Korvpalliliit pole seni samuti lõplikult koduseid liigasid ära lõpetanud. Korvpall24.ee portaalile teada oleva info kohaselt tehakse otsus uuel nädalal, kui liiga juhtkond esitab omapoolsed ettepanekud alaliidu juhatusele.

scroll to top
Inline
Inline