Korralikult mänguaega saanud Tass aitas koduülikooli võiduni, Jürgens jäi kaotusmängus nullile

-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels said läinud öösel USA üliõpilasliigas NCAA kindla võidu, Carlos Jürgens ning Oral Roberts Golden Eagles pidid aga leppima järjekordse kaotusega.

Tassi kodumeeskond alistas Los Angeleses peetud kohtumises New Mexico Lobosi 85:60. Mängu alguses 19:4 juhtima pääsenud Saint Mary’s võitis avapoolaja 43:29 ega lasknud New Mexicot kordagi ohtlikult lähedale.

Vahetusmängijatest enim mänguaega teeninud Tass viibis väljakul 16 minutit ning tõi selle ajaga 4 silma, tabades mõlemad teele saadetud kahepunktivisked. Lisaks võttis eestlane 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, pani 2 blokki ning tegi 2 isiklikku viga.

Tassi koduülikoolil on nüüd kirjas kuus võitu ja neli kaotust. Järgmises kohtumises võõrustab Saint Mary’s Eesti aja järgi teisipäeva varahommikul Cal State Fullertoni meeskonda, kellel on ette näidata kolm võitu ja kuus kaotust.

Jürgensi koduülikool pidi võõral väljakul tunnistama Missouri Tigersi 64:80 paremust. Oral Roberts jäi kohtumise alguses 4:15 kaotusseisu, kuid poolajaks vähendati vahe 26:33 peale. 26. mänguminutil jõuti kõigest 2 punkti kaugusele (38:40), ent seejärel rebis Missouri taas ette.

Vahetusmeeste pingilt alustanud Jürgens pääses väljakule 13 minutiks, kuid teist mängu järjest jäi eestlasel punktiskoor avamata (kolmesed 0/2). Jürgensi arvele kogunes üks vaheltlõige, 3 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Oral Roberts jätkab NCAA hooaega kolme võidu ja üheksa kaotusega. Nädala pärast ehk järgmisel laupäeval minnakse võõrsil vastamisi Richmondi Ülikooli meeskonnaga, kellel on kirjas neli võitu ja viis kaotust.