fbpx
Close

Korvpallisõprade ja kollektsionääride rõõmuks: korvpallikaardid on tagasi!

-Kossukaardid on tagasi | Foto: Hobikaardid.eu

-Kossukaardid on tagasi | Foto: Hobikaardid.eu

Tänavusel korvpallihooajal on BC Kalev/Cramo ning Rapla Avis Utilitas meeskondade kodumängudel taas müügil olnud korvpallikaardid, mis aastakümneid tagasi olid Eestis äärmiselt populaarsed. Mängudel on kohal on müügilett koos ekspertidega, kus saab erinevaid kaarte osta, müüa, vahetada ja tellida ning küsida ka head nõu. Artikli lõpus on soovijatele ka sooduspakkumine!

Hobikaartide kogumise eestkõnelejad ning pop-up poe vedajad on ise sellest hobist sisse võetud entusiastid Alvar Kraav ja Oscar Sunduk. Facebookist leiab mehed üles “Hobikaardid & Kollektsioneerimine” lehelt ning foorum asub lehel Hobikaardid.eu.

“Esimesed kaardid sattusid minu kätte juba algkoolis, kuid põhikooli lõpus hakkasin taipama täpsemalt, milliseid erinevaid kaarte üldse olemas on ja et see on tõsine kollektsioneerimine. Esialgu vanemate poistega vahetustehinguid tehes sain pidevalt mööda pükse ning seetõttu tahtsin selle maailma kohta rohkem teada saada,” meenutas Kraav oma algusaegu.

Sunduk lisas: “Eks päris paljudel oli selline algus, et nädal aega ei söönud mitte midagi, et saaks paar pakki kaarte osta. Korvpallikaartide kogumise kuldaeg jäi Eestis 2000. aastate kanti, kui meie telekanalitest veel NBA mänge näidati ning jaekaubandusest oli võimalik kaarte ka osta. Müüdi neid vaid Tallinna Kaubamajas ning hiljem kohati ka spordipoodides.”

Meestel on aastaid idanenud mõte teha ka füüsiline hobikaartide ja teiste kollektsioneeritavate esemete pood. Üks samm sellel teel on pop-up poed, millega ollakse kohal kõikidel Kalev/Cramo ja valitud Rapla Avis Utilitase kodumängudel.

“Tõsiseid kogujaid on Eestis üsna vähe, aga nad on väga aktiivsed ning enamus on ka meie foorumis koos. Aga huvi on mängudel meie vastu olnud suur ja paljud on kunagi nooruses mingil määral korvpallikaarte kogunud ning nende jaoks on tegemist väga toreda äratundmishetkega,” selgitasid mehed.

“Korvpallimängudel satub meie juurde pigem täisealine publik, kes mõistab erinevate kaartide väärtust – kas on autogramm juures või on särgitükk lisatud. Jalgpallikaartide puhul on peamine huvi väikeste laste poolt, kes kollektsioneerimise poolest aru ei saa ja eelistavad odavaid mängukaarte,” tõi Sunduk välja erinevuse kahe spordiala kaardikogujate vahel.

“Eriti suur üllatus oli Rapla publik, kes esimesel korral jooksis meie müügikohale täiesti tormi. Ma ei jõudnud isegi lauda üles sättida, kui juba sooviti kaardipakke osta. Kalev/Cramo mängudel küsitakse palju Martin Müürsepa ja Cedric Simmonsi kaarte ning teisi endisi Cramo mehi. Rapla mängudel läksid näiteks Aivar Kuusmaa kaardid kohe kaubaks,” jutustas Kraav.

Suur osa korvpallikaartidest on NBA kaardid, kuid näiteks ka Balti liigas lasti kümmekond aastat tagasi üks seeria kaarte välja ning seal leiab ka erinevate Baltikumi legendide kaarte. “Neid kaarte toodeti teatud arv ning kuulsamate eestlaste nagu Müürsepp, Kuusmaa, Kullamäe või Kanguri kaardid on muutumas järjest väärtuslikumaks.”

Erinevate kaartide hinnad algavad 50 sendist ning ülemist hinnapiiri sisuliselt ei ole, kuid hetkel on Hobikaartide meeste käes kõige kallimaks 130 eurose turuhinnaga korvpallikaart. Hind pannakse paika üldise turuhinna põhjal, kui mehed uurivad internetist nii eBay’st kui erinevatest müügifoorumitest orienteeruva hinna.

Kaardi hinna panevad paika paljud erinevad tegurid: tootja esialgne kaardipaki jaehind, kui palju ühte kaarti toodeti, konkreetse mängija hetke tuntus, kaardi välimus ja seisukord ja seoses erinevate riikide ja mängijatega ka emotsionaalne faktor. Kaardil olevad lisad – autogramm või särgitükk – tõstavad hinda muidugi veel.

Kui mõni Kalev/Cramo fänn soovib vaheajal osta endale Cedric Simmonsi NBA kaardi ning pärast mängu mehe käest sinna peale autogrammi võtta, siis tuleb arvestada, et kaart ei pruugi seetõttu rahaliselt väärtuslikumaks minna. Emotsionaalne väärtus ise võetud autogrammi näol muidugi kasvab.

“Tehase poolt kaardi peal olevad autogrammid on kindlasti ehtsad, kuid ise võetud autogrammi puhul ei saa ostja kunagi kindel olla, et see ka päriselt konkreetse mängija käega tehtud kritseldis on. Veidi aitab, kui teha Simmonsist ja kaardist pärast autogrammi andmist pilti,” selgitas Kraav olukorda.

Alati saab meeste poole pöörduda ka konkreetsete soovide ja tellimustega, mida Alvar ja Oscar siis täita üritavad. Lisaks korvpallile vahendavad nad ka jalgpalli, jäähoki, pesapalli ja ameerika jalgpalli kaarte. Tasub ühendust võtta ja küsida!


Korvpall24.ee lugejate jaoks on meestel ka eripakkumine! Öeldes ostu sooritades sooduskoodi “Korvpall24”, saab hinnast 10% alla. Pakkumine kehtib 8. aprillini. Hobikaartide pop-up pood on kohal kõikidel BC Kalev/Cramo kodumängudel ning Rapla Avis Utilitas kodumängudel valikuliselt.

scroll to top