fbpx
Close

Spordiennustus korvpallis: 7 nippi algajale

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Turniiride ja liigade jälgimine pakub põnevust miljonitele korvpallisõpradele üle maailma. Nii mõnigi asjaarmastaja on korvpallimängud spordiennustusega veelgi meeliköitvamaks teinud. Kui ei ole kunagi enne spordiennustusega tegelenud, siis esialgu võib rahaga panustamine tunduda veidi hirmutav. Ometi, seda teadlikult ja hästi tehes, võib Sind saata edu. Kuid millest alustada? Vaatame lähemalt seitset nippi, mis aitavad algajal korvpalli ennustuses strateegia paika panna ning palli võidukalt korvi visata.

1)      Tee ära eeltöö.

Enne kui Sa oma raha oma lemmik korvpallimeeskonna peale panustad, siis tee ära eeltöö. See on igasuguse spordiennustuse aluseks. Ükskõik, kui hea Sa arvad end olevat, siis pea meeles, et ka kõige kogenumad korvpalli ennustajad teevad eeltööd, koguvad statistikat ning loovad seeläbi oma võidustrateegia. Eeltöö tegemine nõuab kõvasti aega, mida Sul võib-olla nii palju ei ole. Seetõttu soovitame valida välja kindlad mängud, millele keskenduda. Muidugi on väga palju väärtuslikku statistikat saadaval kuulsate NBA staarmängijate kohta nagu LeBron James või Luka Doncic. Laialdaselt leiab infot ka Eesti ja naaberriikide korvpallivõistkondadest.

2)      Võrdle kodu- ja külalismängude tulemusi.

Kui kodusaali fännid sajaga mängule kaasa elavad, läheb ka korvpallitiimil paremini. Suure tõenäosusega näed, et kodumängude tulemused on paremad kui külalismängudes. Võrreldes mängude tulemusi saad ka ise oma strateegiat täiendada.

3)      Hoia silm peal korvpallimeeskonna viimastel sündmustel.

Kui oled otsustanud, millistel võistkondadel ja mängudel silma peal hoida, siis on aeg minna veelgi detailsemaks. Millised on olnud võistkonna viimased sündmused ning kuidas võivad need sündmused üksikuid mängijaid, kuid ka kogu tiimi mõjutada? Kas mäng on eriliselt oluline kummalegi võistkonnale ning see loob lisapingeid? Kas võistkond on saanud koos pikalt treenida või on treeningperiood väga lühikeseks jäänud? Kas juba on seljataga pikk mängutsükkel ja võistkond hakkab väsima? Kas mängijate eelnevad vigastused või mängijate väljavahetamine on langetanud võistkonna sooritusvõimet? Sündmuseid, mis korvpallimeeskonna mängu mõjutavad võib olla mustmiljon ning parima spordiennustuse tulemuseks hoia uudistel silm peal.

4)      Jälgi spordiennustuse koefitsiente.

Ennustusportaali (milleks on tihtipeale online kasiino) lehel näed ka panustamise koefitsiente, mis on ääretult olulised numbrid. Mis need täpselt on? Need näitavad, kui suur summa Sinu pangakontole laekub, kui Sinu ennustus täppi läheb. Näiteks, kui panustad 10 eurot ja koefitsient on 2,2, siis Sina saad tagasi 22 eurot. Kasum 12 eurot. Kuid hoia meeles, mida suurem koefitsient, seda ebatõenäolisem on võit! Väiksema koefitsiendiga võidad tihti, aga vähem. Erinevatele mängu mõjutavatale sündmustele tuginedes arvutab kihlveokontor koefitsiente pidevalt. Seetõttu tasub neid hoolega jälgida.

5)      Uuri korvpallivõistkonna pikaajalisi trende.

Kui otsustad panustada punktisummade peale, siis uuri, millistele punktidele on meeskond eelnevalt mänginud. Seejuures jälgi pikaajalisi trende. Keskendudes vaid viimastele mängudele saad ebatäpse statistika.

6)      Panusta nii palju, et Sa ei ületaks oma eelarvet.

Ainuüksi Ameerikas liigutavad spordiennustused aastas miljardeid dollareid. Taolised summad võivad silme eest kirjuks võtta ning tekib ka endal soov spordiennustuses suuremad summad tasku pista. Alati panusta täpselt nii palju kui oled nõus kaotama. Isegi kõige parema strateegia väljatöötamisel ei ole Sul võimalik tulevikku täielikult ette näha ning üllatus ei hüüa tulles. Algajana alusta väikestest summadest ning alles siis, kui tunned end kindlamalt, suurenda oma panuseid.

7)      Ole ratsionaalne ning ära lase emotsioonidel võitu saada.

Emotsioonidel on lihtne Sinust võitu saada. Kui kõik märgid näitavad, et Sinu lemmik korvpallimeeskonnal suure tõenäousega järgmine mäng hästi välja ei tule, siis hoolimata suurest kiindumusest ja poolehoiust pole mõttekas oma raha musta auku lükata. Panustades korvpallis tugine oma eeltööle ja kogutud statistikale.

Spordiennustus Eestis on aina kasvav meelelahutus. Alusta targalt ning ära loobi rahapalli huupi korvi poole. Tee ennustus läbimõeldult ning nii võib sellest saada Sinu uus ja põnev hobi, mis teeb korvpallimatšidele kaasa elamise veelgi lõbusamaks. Edu!

scroll to top