fbpx
Close

Maik-Kalev Kotsar: suviste koondisemängude osas 100% otsust veel ei ole

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

Eelmisel hooajal USA üliõpilasliigas poolfinaali jõudnud Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks tänavu sellist edu korrata ei suutnud. Põhihooajal 17 võitu ja 16 kaotust kogunud tiim jäi tänavu NCAA finaalturniiri valikust sootuks välja.

“Jah, hooaeg on selleks aastaks läbi. Hooaja sees olid suured tõusud ja mõõnad nii minu individuaalsetes sooritustes kui ka meeskonna mängus. Kuigi me võitsime ka tugevaid meeskondi, siis samas suutsime nõrgematele tiimidele kaotada. Hooaja lõpupoole mängisime üsna head korvpalli, kuid sellest ei piisanud, et NCAA turniirile jõuda,” kommenteeris Kotsar portaalile Korvpall24.ee.

21-aastane Kotsar oli South Carolina meeskonnas tänavu keskmiselt paremuselt kolmas skooritegija ja paremuselt teine lauavõitleja, kui 33 mänguga kogus ta keskmiselt 8,0 punkti, 4,8 lauapalli, 1,4 korvisöötu ja 0,9 vaheltlõiget. Visketabavus väljakult oli eestlasel 42,6% ning vabaviskejoonelt 56,6%.

Debüütaastaga võrreldes pani eestlane pea igas statistilises kategoorias tublisti juurde, vaid lauapallide keskmine number oli mullusega võrreldes sama ning visketabavus langes 49% pealt 42,6% peale.

“Individuaalselt ei jää endaga rahule. Nagu eelpool mainisin, oli mu mäng tõusude ja mõõnadega ja seetõttu ka meeskonna esitus langes. Suvel on vaja palju tööd teha, et järgmisel hooajal olla parem liider nii vokaalselt kui ka eeskujult,” oli 207 cm pikkune noormees enda vastu nõudlik.

Enne suve on tal eesmärk selle semestri õppimised ära lõpetada ja samal ajal ka ennast individuaalselt arendada nii füüsiliselt kui ka pallisaalis. Kui ta kooliga ühele poole saab, siis mais tahab Kotsar Eestisse tulla, et perekonda ja sõpru näha.

Plaan, kuidas oma kolmandal ülikoolihooajal arengus samm edasi, on Kotsaril olemas: “Kaks asja, mille kallal ma pean kõvasti vaeva nägema, on vise ja füüsis. Viske tahan saada nii stabiilseks, et oleksin ohtlik ka kolmesejoone taga. See paneks kaitsele suure surve peale ning avaks rünnakul mulle uusi võimalusi. Füüsise poole peal on eesmärk treenida hüpet ja jalgu, et saada platsil kiiremaks ja plahvatuslikumaks.”

Palju on spekuleeritud ka Kotsari ning meie teise USA ülikooliliiga palluri Rauno Nurgeri võimalikust liitumisest koondisega suvises mängudeaknas. Koondise abitreener Indrek Visnapuu lisas märtsi alguses Vikerraadios, et kindlasti on Eestil korvi alla abijõudu vaja, kuid Maik-Kalev ja Rauno peavad esmalt tõestama, et nad on vajalikud ja ise oma koha välja võitlema.

“Koondise osas veel 100% otsust ei ole teinud, kuna pole kõikide osapooltega läbi rääkinud. Tahan seda teemat eelnevalt arutada nii koondise treenerite, South Carolina treenerite, pere kui ka eelnevate treeneritega. Endal on suur soov koondist esindada, kuid tahan ka arvestada sellega, mida South Carolina treenerid arvavad,” on Kotsaril esialgu veel otsad lahti.

scroll to top